Author: Maciej Nowocień

Na którym miejscu PGE Skra zakończy rundę zasadniczą PlusLigi?

PGE Skra po zwycięstwie z Grupą Azoty ZAKSA Kędzierzyn-Koźle ma już pewne trzecie miejsce po rundzie zasadniczej PlusLigi. Ostatniego słowa jeszcze nie powiedziała.

Bełchatowianie zajmują wspomniane trzecie miejsce z 53 punktami na koncie. Wyżej znajdują się tylko Jastrzębski Węgiel (54 punkty) oraz Grupa Azoty ZAKSA (55 punktów). To oznacza, że w ostatnich spotkaniach będziemy mieli zażartą walkę o trzy pierwsze lokaty. - Trzy punkty w Kędzierzynie dały nam pewne trzecie miejsce, a dzięki temu teraz może trener da odpocząć niektórym zawodnikom - mówi Mateusz Bieniek, środkowy PGE Skry. - Teraz trenujemy, robimy formę na play-offy. Na pewno takie zwycięstwo nas też wzmocni, bo wygraliśmy z bardzo mocną drużyną.

PGE Skra chce jednak wykorzystać szansę, którą otworzyła sobie w Kędzierzynie-Koźlu. Co prawda Jastrzębski Węgiel i Grupa Azoty ZAKSA mają do rozegrania jeszcze zaległe mecze, ale przy zdobyciu kompletu punktów bełchatowianie mają szansę wskoczyć jeszcze wyżej. - Zbliżamy się do końcówki rundy zasadniczej, walczymy o jak najlepsze rozstawienie. Teraz możemy patrzeć w tabelę, bo sporo już mówi. Mimo to, staramy się cały czas skupiać na siatkówce. Jeśli będziemy grać na swoim najwyższym poziomie, będziemy w stanie wygrywać - dodaje Kacper Piechocki, libero PGE Skry.

Aby zapewnić sobie jeszcze wyższe miejsce w tabeli, bełchatowianie powinni wygrać w sobotę z Aluronem CMC Wartą Zawiercie. To trudny rywal, ale PGE Skra liczy na trzy punkty. - Czeka nas trudny przeciwnik, z którym przegraliśmy w pierwszej rundzie, więc dobrze byłoby teraz wygrać - mówi Bieniek. - Na pewno mamy jeszcze sporo rzeczy do poprawy, bo momentami gramy bardzo dobrze, a za chwilę popełniamy proste błędy. Nasza gra wygląda jednak obiecująco.

Początek sobotniego spotkania w hali Energia o godz. 14.45. Bilety dostępne na bilety.skra.pl.