Author: PGE Skra

Michał Mieszko Gogol: To zgrupowanie będzie nieco inne

1 czerwca rozpocznie się zgrupowanie reprezentacji Polski w Spale. Oprócz czterech siatkarzy PGE Skry, do kadry powołani zostali również trener, fizjoterapeuta i statystyk PGE Skry. - Pierwsze tygodnie na pewno będą spokojne - mówi Michał Mieszko Gogol, który będzie pełnił funkcję asystenta Vitala Heynena.

Przypomnijmy, że do Spały pojadą Mateusz Bieniek, Karol Kłos, Jakub Kochanowski i Grzegorz Łomacz. Oprócz siatkarzy, w Centralnym Ośrodku Sportu zameldują się Michał Mieszko Gogol (trener PGE Skry), Tomasz Pieczko (fizjoterapeuta bełchatowskiego klubu) oraz Robert Kaźmierczak, statystyk PGE Skry.

- Plany na nadchodzący sezon reprezentacyjny są bardzo przejrzyste i trochę zmodyfikowane przez koronawirusa. Będziemy mieli dwa dwutygodniowe zgrupowania z czternastodniową przerwą. Sami nie wiemy, co będzie dalej. Najlepszym zwieńczeniem tego okresu byłoby rozegranie meczów sparingowych, ale na razie nie wiadomo czy będzie to technicznie możliwe. Wiemy, że zgrupowania planują także Niemcy, Serbowie, Rosjanie… Najbliższe tygodnie dadzą nam odpowiedź, bo obostrzenia zostają powoli znoszone i to nie tylko w Polsce, ale również w innych krajach Europy - mówi Gogol.

Wspomniani zawodnicy znaleźli się w 19-osobowej grupie. - To zgrupowanie będzie nieco inne, bo zazwyczaj gracze przyjeżdżali tydzień lub po sezonie, więc byli w rytmie treningowym i meczowym. Tutaj mówimy o zgrupowaniu, które rozpoczyna się trzy miesiące po ostatnim meczu i normalnych treningach sześciu na sześciu - zaznacza Gogol. - Nie da się ukryć, że początek jest bardzo ważny, szczególnie patrząc na to, co dzieje się w piłce nożnej i ile jest kontuzji. To ważne, by spokojnie zacząć, obudzić organizmy zawodników. Potem ten okres przygotowawczy będzie kontynuowany w klubach. Będziemy mieli gwarancję, że wrócą w niezłej formie fizycznej, oczywiście w stosunku do tak długiej przerwy.

Zgrupowania organizowane są również z myślą o przyszłorocznych igrzyskach olimpijskich. - Na pewno dużą korzyścią jest to, że liga skończy się szybciej, bo już w połowie kwietnia. Dzięki temu reprezentacja będzie miała więcej czasu na przygotowanie się. Musimy jednak wcześniej poznać kalendarze CEV i FIVB. Zobaczymy, jak to wszystko będzie się miało do przyszłorocznych mistrzostw Europy i Ligi Narodów. Na pewno więcej czasu oznacza to, że więcej można zaplanować - kończy Gogol.

Zapraszamy na social media PGE Skry, gdzie znajdziecie ekskluzywne materiały ze zgrupowania w Spale.