Author: PGE Skra

Michał Mieszko Gogol: Będę trzymał kciuki za Kubę Kochanowskiego

- Bardzo dziękuję Kubie za ostatni sezon. Myślę, że był dla niego udany. Kilka razy pokazał naprawdę fenomenalną grę na siatce. Kończył wszystkie ataki grając bardzo dobrze, mądrze i świadomie w bloku. Realizował praktycznie wszystko, o czym mówiliśmy przed meczem - chwali byłego już środkowego PGE Skry Gogol.

Warto dodać, że Kochanowski, mimo wysokiego poziomu sportowego, wciąż pracuje nad swoimi umiejętnościami. - W ostatnim sezonie Kochanowski odbudował się na zagrywce. Może nie było widać tego w każdym meczu, ale przez trening widzieliśmy, że faktycznie ten serwis wrócił do Kuby - opowiada Gogol.

Trener PGE Skry podkreśla również, że Kochanowski to młody, ale bardzo dojrzały i świadomy człowiek. - Dlatego to była przyjemność pracować z kimś takim - mówi. - Nasze rozmowy zazwyczaj były bardzo konkretne i ścisłe. Nie było żadnego teoretyzowania, a ja sobie bardzo cenię takie kontakty. Byłem pod wrażeniem, jak Kuba potrafi zrealizować wszystkie pomysły, o których mówiliśmy przed meczem.

Mimo że Kochanowski opuścił PGE Skrę, trener bełchatowskiego zespołu będzie trzymał za niego kciuki. - I po cichu mu kibicował, ale może nie do końca w meczach przeciwko nam, bo to będą trudne spotkania - śmieje się Gogol. - Oprócz tego, że jest znakomitym siatkarzem, to również bardzo fajny, konkretny i dojrzały gość. Z całego serca życzę mu powodzenia - kończy Gogol.

Sponsorem strategicznym PGE Skry Bełchatów jest PGE Polska Grupa Energetyczna.