Author: PGE Skra

Mateusz Hes: Do Dębicy jedziemy po mistrzostwo

W środę siatkarze juniorów EKS Skra Bełchatów rozpoczną walkę w turnieju finałowym mistrzostw Polski. - Na tym etapie nie ma już słabych zespołów - podkreśla Mateusz Hes, trener naszego zespołu.

Sytuacja epidemiczna pokrzyżowała totalnie plany siatkarskie w tym roku. Mocno to się odbije na formie drużyny juniorów EKS Skra przed finałami?
Mateusz Hes: - Zdecydowanie epidemia pokrzyżowała nam plany. Forma drużyny nie będzie na tak wysokim poziomie jak na początku marca, ale wszystkie drużyny będą musiały się zmierzyć z tym samym problemem. My ze swojej strony dajemy z siebie 100% na każdym treningu i walczymy aby nasza forma na finały była jak najwyższa.

Jak więc przygotowywaliście się w tym trudnym okresie?
- Staraliśmy się, by nasza sprawność fizyczna spadała jak najwolniej. Chłopcy pracowali w domach na tyle, ile było to możliwe. Jeżeli można powiedzieć coś dobrego o tak długiej przerwie, to na pewno był to okres, w którym każdy zawodnik mógł się zregenerować po długim sezonie oraz wyleczyć drobne urazy.

Taka sytuacja może sprawić, że wyniki mogą być niespodziewane?
- Myślę że wyniki mogą być naprawdę zaskakujące po tak długiej przerwie, ale pamiętajmy, że jest to siatkówka i to na poziomie młodzieżowym i nie jesteśmy w stanie przewidzieć co się stanie.

Które z ekip mimo wszystko będą faworytami turnieju?
- Jesteśmy wśród ośmiu najlepszych ekip w Polsce i na tym etapie nie ma już słabych drużyn, a więc szukanie faworytów tego turnieju jest bezcelowe.

O co EKS Skra powalczy w Dębicy?
- Jedziemy tam po mistrzostwo, jeżeli byłoby inaczej to w ogóle moglibyśmy tam nie jechać. Na pierwszy rzut oka grupa wydaje się ciężka, ale tak, jak mówiłem wcześniej, na tym etapie nie ma już słabych zespołów.

W tym roku siatkarze ponownie będą mieli okazję walki o udział w programie Red Bull Siatkarskie Skrzydła, więc na pewno mają również indywidualne ambicje.
- Słyszałem o tym projekcie. Uważam, że taki patronat jest świetną sprawą dla młodego sportowca. Mimo że gramy drużynowo, to każdy z tych chłopców walczy w mistrzostwach o swoją siatkarską przyszłość.

Terminarz grupowych meczów EKS Skra:
EKS Skra Bełchatów - MOS Wola Warszawa (środa, godz. 16)
EKS Skra Bełchatów - KS Jastrzębski Węgiel S.A (czwartek, godz. 16)
EKS Skra Bełchatów - AKS V LO Rzeszów (piątek, godz. 16)

Turniej będzie transmitowany na żywo na www.podkarpacielive.pl.