Author: Aleksandra Filipiak-Graczykowska

Mateusz Bieniek w "Drużynie marzeń" sezonu 2021/2022 PlusLigi

Środkowy PGE Skry Mateusz Bieniek znalazł się w "Drużynie marzeń" sezonu 2021/2022 PlusLigi w głosowaniu trenerów, dziennikarzy i ekspertów zorganizowanym przez "Przegląd Sportowy".

W głosowaniu zorganizowanym przez "Przegląd Sportowy" wzięli udział wszyscy trenerzy, którzy kończyli sezon w zespołach PlusLigi, selekcjoner reprezentacji narodowej Nikola Grbić, sędziowie, działacze oraz dziennikarze - łącznie 26 osób. Mieli oni za zadanie wytypować najlepszych zawodników ligi na poszczególnych pozycjach (rozgrywający, dwóch przyjmujących, dwóch środkowych, atakujący i libero) oraz wskazać z tego grona MVP.

Po zliczeniu głosów w "Drużynie marzeń" sezonu 2021/2022 PlusLigi znalazł się środkowy PGE Skry Mateusz Bieniek, którego wskazało 19 ekspertów, m.in. Nikola Grbić, Łukasz Kadziewicz, Ireneusz Mazur, Tomasz Swędrowski, Michał Winiarski i Daniel Pliński. Kilka głosów otrzymał również drugi środkowy PGE Skry Karol Kłos, ale ostatecznie w "Drużynie marzeń" na tej pozycji znalazło się jeszcze miejsce dla Norberta Hubera (ZAKSA, 24 głosy).

"Drużyna marzeń" sezonu 2021/2022 PlusLigi "Przeglądu Sportowego"

Rozgrywający: Marcin Janusz (ZAKSA, 24 głosy)

Przyjmujący: Kamil Semeniuk (ZAKSA, 26 głosów), Uros Kovacevic (Aluron CMC, 9 głosów)

Środkowi: Norbert Huber (ZAKSA, 24 głosy), Mateusz Bieniek (PGE Skra, 19 głosów)

Atakujący: Łukasz Kaczmarek (ZAKSA, 17 głosów)

Libero: Jakub Popiwczak (Jastrzębski Węgiel, 22 głosy)

MVP: Kamil Semeniuk