Author: Aleksandra Filipiak-Graczykowska

Lukaš Vašina nowym przyjmującym PGE Skry Bełchatów

23-letni przyjmujący Lukaš Vašina został nowym zawodnikiem PGE Skry Bełchatów. Kontrakt będzie obowiązywał przez dwa najbliższe sezony.

Lukaš Vašina urodził się 6 lipca 1999 r. Siatkarskie treningi rozpoczął w mieście Česká Třebová pod okiem swojego ojca. Do 2018 r. grał w zespole VK Ostrava, skąd trafił do VK ČEZ Karlovarsko. Z tą drużyną w dwóch ostatnich sezonach sięgał po mistrzostwo Czech.

W 2017 r. Vašina wywalczył z reprezentacją Czech złoty medal mistrzostw Europy kadetów. Rok później zdobył srebro podczas mistrzostw Europy juniorów. W kadrze seniorów wystąpił m.in. podczas mistrzostw Europy w 2021 r. - wtedy to Czesi w 1/8 finału sensacyjnie pokonali 3:0 faworyzowanych Francuzów.

Kontrakt 23-letniego przyjmującego z PGE Skrą Bełchatów będzie obowiązywał przez dwa najbliższe sezony. - To mój pierwszy zagraniczny kontrakt i nie mogę się doczekać aż zaczniemy wspólną pracę. Przechodzę do czołowego klubu w Polsce, więc moje cele muszą być wysokie. Chcę ciężko pracować i grać najlepiej, jak tylko potrafię, tak aby wszyscy w Bełchatowie byli ze mnie zadowoleni. Wiem, że PGE Skra ma liczne grono fantastycznych kibiców i liczę na ich wsparcie - powiedział Lukaš Vašina.