Author: PGE Skra

LM: Pewne zwycięstwo PGE Skry i debiut Taylora Sandera!

Nie dość, że PGE Skra pewnie pokonała Lindemans Aalst w drugim meczu turnieju Ligi Mistrzów 3:0, to wreszcie w oficjalnym meczu zadebiutował Taylor Sander!

Dla PGE Skry mecz z Lindemans był też ważny z innego powodu - w pierwszej szóstce wyszedł Amerykanin Taylor Sander, który mimo że jest już w Polsce blisko pół roku, to nie zanotował oficjalnego występu w bełchatowskiej drużynie. Przyjmujący leczył kontuzję barku, a sztab szkoleniowy nie chciał ryzykować i czekał na odpowiedni moment, by skorzystać z jednego z najlepszych siatkarzy świata.

PGE Skra od początku meczu pokazywała swoją siłę. Grała dużo lepiej od Belgów, wreszcie wyprowadzała dobre kontry i kończyła swoje ataki, co przełożyło się na szybkie prowadzenie 16:8. Dobrze spisywał się Norbert Huber, na prawym ataku brylował Dusan Petković, a na lewym Milad Ebadipour. Trudno było zatrzymać tak rozpędzoną PGE Skrę, która pewnie zwyciężyła 25:16.

W drugim secie tylko na początku oba zespoły grały równo, a z akcji na akcję PGE Skra udowadniała wyższość. Zespół grał naprawdę dobrze, a Belgowie nie mieli za wiele do powiedzenia. Stąd kolejne wysokie zwycięstwo - tym razem 25:17.

Świetnie przyjmująca i skuteczna PGE Skra kontynuowała swoją grę również w trzeciej partii. Grzegorz Łomacz mógł grać kombinacyjnie, a Belgowie mieli poważne problemy z rozszyfrowaniem jego gry. Doskonale grali Huber, Petković i Ebadipour. Taką PGE Skrę oglądało się bardzo miło, a bełchatowianie, w tym kilku młodych debiutantów, jak Mikołaj Sawicki czy Sebastian Adamczyk zainkasowali komplet punktów po wygranej 3:0!

W czwartek PGE Skra rozegra ostatni mecz turnieju w Kędzierzynie-Koźlu, a jej rywalem będzie tureckie Fenerbahce.

PGE Skra Bełchatów - Lindemans Aalst 3:0
Sety: 25:16, 25:17, 25:16
PGE Skra: Łomacz, Sander, Huber, Petković, Ebadipour, Kłos, Piechocki (libero) oraz Filipiak, Mitić, Adamczyk, Sawicki
Lindemans: van Hoyweghen, Rybicki, d’Heer, Smidl, Lecat, van de Voorde, Verstraete (libero) oraz Zoppellari, van de Velde

Sponsorem strategicznym klubu PGE Skra Bełchatów jest PGE Polska Grupa Energetyczna.