Author: Maciej Nowocień

Karol Kłos: Ważne, że przetrwaliśmy

Za PGE Skrą kolejny maraton meczów towarzyskich. Za tydzień bełchatowianie zagrają już w spotkaniu PlusLigi z Cuprum Lubin.

W ostatni weekend PGE Skra grała z tureckimi Fenerbahce i Galatasaray w ramach turnieju Giganci Siatkówki. Z pierwszą z tych ekip wygrała 3:0, a z drugą przegrała po czterech setach. - Wynik nie jest najważniejszy - mówił po drugim z meczów Karol Kłos, środkowy PGE Skry. - Nasza gra mogła być dużo lepsza, szczególnie przy prostych piłkach, bo popełnialiśmy za dużo błędów. Mieliśmy przewagi, które szybko trwoniliśmy i to zadecydowało o wyniku.

W tym tygodniu PGE Skra wreszcie będzie trenowała w komplecie, bowiem do zespołu dołączyli już reprezentanci swoich krajów. - W okrojonym składzie ciężko się gra i trenuje. Nie jest lekko, ale ważne, że przetrwaliśmy i nie mamy żadnych poważniejszych kontuzji. Teraz się połączymy, potrenujemy, a w następny poniedziałek rozpoczynamy rozgrywki PlusLigi - mówi Kłos.

W czwartek PGE Skra zagra w ostatnim meczu kontrolnym z IBB Polonią Londyn, a mecz będzie połączony z oficjalną prezentacją drużyny na nowy sezon. - Wiadomo, że wszyscy są zmęczeni, graliśmy po trzy mecze z rzędu, a do tego dochodziły jeszcze treningi. W tym tygodniu połączymy się z resztą drużyny i będzie trochę łatwiej - mówi Kłos.

Sponsorem strategicznym klubu PGE Skra Bełchatów jest PGE Polska Grupa Energetyczna.