Author: PGE Skra

Kapitan zostaje na dłużej w PGE Skrze Bełchatów!

Kolejny mistrz świata zdecydował się na pozostanie w PGE Skrze. Grzegorz Łomacz, kapitan bełchatowskiej drużyny, będzie reprezentował barwy klubu w kolejnym sezonie!

Łomacz gra w PGE Skrze od sezonu 2017/2018. Zaraz po przyjściu do bełchatowskiego klubu wywalczył Superpuchar Polski, a na koniec sezonu na jego szyi zawisł złoty medal mistrzostw kraju. W kolejnym rozgrywający PGE Skry wraz z kolegami wywalczył kolejny Superpuchar oraz brązowy medal Ligi Mistrzów.

Siatkarz ma również wiele trofeów reprezentacyjnych, na czele ze złotym medalem mistrzostw świata z 2018 roku. Ponadto może pochwalić się krążkami Uniwersjady czy Pucharu Świata. Od kilku lat regularnie jest powoływany do reprezentacji Polski, a teraz walczy o miejsce w kadrze na igrzyska olimpijskie w Tokio.

Od sezonu 2020/2021 Łomacz jest również kapitanem PGE Skry. Siatkarz dobrze czuje się w Bełchatowie, dlatego kiedy otrzymał propozycję przedłużenia swojego kontraktu, bez wahania się zgodził i będzie reprezentował żółto-czarne barwy przez kolejny rok.

- W Bełchatowie czuję się jak w domu i ogromnie się cieszę, że będę mógł kontynuować swoją przygodę z PGE Skrą. Nie była to trudna decyzja, od chwili otrzymania oferty do złożenia podpisów minęło zaledwie kilka dni. Wciąż czuję duży niedosyt, bo z takim zespołem jesteśmy w stanie wygrywać jeszcze więcej i mam nadzieję, że w przyszłym sezonie dołożymy kolejne trofea do kolekcji klubu - mówi Grzegorz Łomacz.

- Cieszę się, że reprezentant Polski, który prowadzi naszą grę od trzech sezonów, podjął decyzję, że będzie kontynuował swoją karierę w Bełchatowie, mimo że miał inne oferty. To bardzo ważna postać w zespole, nie tylko ze względu na pozycję na boisku. Jest też kapitanem PGE Skry i mam nadzieję, że przy jego udziale zespół będzie prezentował bardzo dobrą siatkówkę i włączymy się ponownie do walki o medale PlusLigi w przyszłym sezonie - dodaje Konrad Piechocki, prezes KPS Skra Bełchatów S.A.

Łomacz aktualnie przebywa w Rimini, gdzie wspólnie z reprezentacją Polski walczy o triumf w Lidze Narodów.

Sponsorem strategicznym PGE Skry Bełchatów jest PGE Polska Grupa Energetyczna.