Author: Gniewomir Narcyz Szymański

Kacper Piechocki: Hala to na pewno atut gospodarzy

- Musimy zaprezentować się z jak najlepszej strony, by odnieść zwycięstwo - mówi Kacper Piechocki, libero PGE Skry przed poniedziałkowym meczem z Aluronem CMC Warta Zawiercie.

Rywale bełchatowian zajmują aktualnie szóste miejsce, a PGE Skra plasuje się dwie pozycje wyżej. Można więc przypuszczać, że kibice zobaczą bardzo dobre sportowe widowisko. - To na pewno będzie ciężki mecz, na bardzo trudnym terenie. Gospodarze są świetną drużyną i na pewno będziemy musieli zagrać bardzo dobrą siatkówkę, by odnieść zwycięstwo - mówi Piechocki.

PGE Skra już kilka razy przekonała się, że trudno gra się w hali w Zawierciu. W minionym sezonie odczarowała jednak tę klątwę i chce podtrzymać dobrą passę. - Hala to duży atut gospodarzy, atmosfera zawsze jest fantastyczna, ale zrobimy wszystko, by tutaj zwyciężyć - podkreśla libero PGE Skry.

Warto przypomnieć, że w drużynie Aluronu CMC Warta występuje m.in. Facundo Conte, który w przeszłości grał w PGE Skrze. - Na pewno Zawiercie zbudowało dobrą drużynę w tym sezonie i będzie się liczyło w walce o medale. Powtórzę raz jeszcze: to trudny teren, dobry rywal, więc musimy zaprezentować się z jak najlepszej strony, by odnieść zwycięstwo - kończy libero bełchatowskiej drużyny.

Spotkanie rozpocznie się o godz. 17.30. Transmisja w Polsacie Sport.