Author: Maciej Nowocień

IBB Polonia Londyn zagra z białoruskim Szachtarem Soligorsk w hali Energia! Przyjdź na Ligę Mistrzów!

Mecze Ligi Mistrzów za sprawą IBB Polonii Londyn już w tym tygodniu zostaną rozegrane w Bełchatowie.

Mistrzowie Anglii, we wtorek (5 października) oraz w czwartek (7 października) zmierzą się z białoruskim Szachtarem Soligorsk w ramach pierwszej rundy tych rozgrywek. Spotkania są darmowe dla kibiców. Dwumecz odbędzie się w Polsce z powodu restrykcji pandemicznymi, które uniemożliwiają rozegranie fazy według standardowych zasad. Początek obu spotkań zaplanowany jest na godzinę 19:00.

Dzięki współpracy CEV oraz obu klubów dokonano wyboru neutralnego terenu, na którym jest możliwe przeprowadzenie rozgrywek. Konfederacja Europejska wyraziła zgodę na przeniesienie meczów do Bełchatowa, gdzie na co dzień trenuje i gra klub partnerski londyńczyków – PGE Skra. Pomysł został także optymistycznie przyjęty przez polski klub, który zgodził się pomóc przyjaciołom w organizacji tych siatkarskich eventów. Mecze zostaną rozegrane przy udziale publiczności, a wstęp na nie jest darmowy. Kibice, którym nie uda się pojawić w hali, będą mieć możliwość obejrzenia spotkań przez Internet. Szczegóły niedługo pojawią się w mediach społecznościowych klubu.

IBB Polonia od sierpnia przygotowywała się do tych rozgrywek. W tym czasie zawodnicy pod okiem trenera Vangelisa Koutouleasa oraz jego asystenta Dominika Żmudy trenowali w hali „Energia" oraz rozegrali kilka sparingów. Zwieńczeniem okresu przygotowawczego był mecz z PGE Skrą Bełchatów. Drużyny pokazały dobrą siatkówkę, a spotkanie zakończyło się zwycięstwem polskiego teamu. Na parkiecie wystąpiło wiele gwiazd i utytułowanych zawodników. W składzie IBB Polonii Londyn walczyli m.in. brązowi medaliści Mistrzostw Południowej Ameryki, natomiast po przeciwnej stronie siatki stanęli zdobywcy brązowego krążka Mistrzostw Europy czy Mistrzostwa Azji. Czwartkowy sprawdzian jest dla IBB Polonii dobrym prognostykiem przed nadchodzącymi wydarzeniami.

- Będzie to kolejny bardzo ważny dzień w historii naszego klubu i całej angielskiej siatkówki. Po raz trzeci będziemy walczyć w prestiżowej Lidze Mistrzów. Jak zawsze podnosimy sobie poprzeczkę sportową i organizacyjną. Dzięki współpracy z PGE Skrą i naszymi partnerami biznesowymi – przede wszystkim sponsorem strategicznym IBB Builders Merchants, wiemy, że event będzie na bardzo wysokim poziomie. Mamy duży potencjał i liczę, że kibice obecni w hali oraz Ci przed ekranami to zauważą. Zapraszamy wszystkich do kibicowania i wsparcia drużyny w tym decydującym momencie. Z pewnością czeka nas wyrównane, godne europejskiego poziomu spotkanie. – powiedział prezes IBB Polonii Londyn, Bartek Łuszcz.

- W hali Energia organizowaliśmy już dziesiątki meczów Ligi Mistrzów, a zdecydowaną większość z nich była zwycięska dla PGE Skry. Nasz obiekt doskonale zna więc klimat najbardziej prestiżowego klubowego turnieju europejskiego i cieszę się, że IBB Polonia Londyn weźmie udział w kolejnej jego edycji. Mam nadzieję, że to właśnie w hali Energia przy wsparciu polskich kibiców, również z Bełchatowa, IBB Polonia będzie cieszyła się z wygranej. Życzę powodzenia naszym przyjaciołom! – powiedział Konrad Piechocki, prezes KPS Skra Bełchatów S.A.