Author: Aleksandra Filipiak-Graczykowska

Filippo Lanza nowym zawodnikiem PGE Skry Bełchatów

31-letni przyjmujący Filippo Lanza w sezonie 2022/2023 reprezentować będzie barwy PGE Skry Bełchatów.

Filippo Lanza to zawodnik, którego fanom siatkówki przedstawiać nie trzeba. Pochodzący z Zevio przyjmujący ma za sobą wiele sezonów gry w najbardziej utytułowanych klubach z Włoch, w tym w Trentino Volley oraz Sir Safety Perugia. Wywalczył z nimi dwa mistrzostwa i trzy wicemistrzostwa Włoch, trzykrotnie zdobył Puchar i Superpuchar Włoch, z Trentino dwa razy sięgał po Klubowe Mistrzostwo Świata, w 2012 r. zdobył brązowy, a w 2016 r. srebrny medal Ligi Mistrzów. Dwukrotnie wygrywał Puchar CEV, a w 2021 r. wywalczył z Chaumont VB 52 wicemistrzostwo Francji. Poprzedni sezon spędził w chińskim Shanghai Golden Age.

Długo można również wymieniać osiągnięcia Filippo Lanzy z reprezentacją Włoch. Jest wicemistrzem olimpijskim z 2016 r. z Rio de Janeiro, ma na koncie srebrny (w 2013 r.) i brązowy (w 2015 r.) medal mistrzostw Europy, brąz Ligi Światowej w 2013 r. oraz drugie miejsce w Pucharze Świata w 2015 r.

Nadchodzący sezon Filippo Lanza spędzi w PGE Skrze Bełchatów. - Jako zawodnik uwielbiam nowe wyzwania, zwłaszcza jeśli wiążą się one z walką o wysokie cele, a w takie mierzy PGE Skra. Chcę dać z siebie wszystko i pomóc klubowi w osiąganiu takich wyników, na jakie bez wątpienia zasługuje - powiedział włoski przyjmujący.