Author: Maciej Nowocień

Cegielnia Grabarz nowym sponsorem PGE Skry!

Grono sponsorów PGE Skry wciąż się powiększa. Tym razem żółto-czarną drużynę będzie wspierać Cegielnia Grabarz, z którą wspólnie chcemy odnosić sukcesy.

Cegielnia Grabarz już od 1978 roku wytwarza szeroki asortyment ceramiki budowlanej. Produkcja opiera się wyłącznie na naturalnych surowcach. Jej produkty to m.in. cegła pełna, max, pustaki ceramiczne ścian działowych i nośnych oraz pustak kominowy/wentylacyjny. Elementy ceramiczne to odpowiednio uformowane wyroby gliniane wypalane w wysokiej temperaturze. Proces ten powoduje, że miękka i plastyczna glina zmienia właściwości, staje się materiałem twardym, wytrzymałym, mało nasiąkliwym i mrozoodpornym. Od 2019 roku zakład jest zautomatyzowany, zrobotyzowany. Dzięki temu Cegielnia Grabarz jest jedną z najnowocześniejszych w Polsce.

Firma z powiatu bełchatowskiego postanowiła zainwestować również w sport. Wybór padł oczywiście na PGE Skrę, która jest najbardziej utytułowanym klubem nie tylko w regionie, ale w całym województwie.

- Sport to dziedzina, która łączy, a w naszym powiecie mamy ogromne tradycje, szczególnie siatkarskie. PGE Skra to zespół, bez którego trudno wyobrazić sobie polską siatkówkę. Wiele medali, zarówno na arenie krajowej, jak i międzynarodowej, wiele emocji, które kibice przeżywali przez ostatnie lata sprawiły, że sympatia do tego klubu to coś więcej. Cieszę się, że będziemy sponsorem PGE Skry, bo to dla nas nie tylko nobilitacja, ale również wielka przyjemność - mówi Łukasz Grabarz, właściciel Cegielni Grabarz.

- Bardzo cenimy lokalnych przedsiębiorców, którzy chcą utożsamiać się ze swoim regionem. Dlatego cieszę się, że Cegielnia Grabarz dołącza do grona naszych sponsorów. To będzie nasz pierwszy wspólny sezon, ale liczę na to, że nie ostatni. Wystarczy nam powitać naszego nowego sponsora i jestem przekonany, że udowodnimy, że wsparcie PGE Skry to doskonała inwestycja - mówi Konrad Piechocki, prezes KPS Skra Bełchatów S.A.

Sponsorem strategicznym klubu PGE Skra Bełchatów jest PGE Polska Grupa Energetyczna.