Author: PGE Skra

Belgowie znów bez szans w Łodzi

Siatkarze reprezentacji Polski pokonali po raz drugi Belgię 3:0 (25:14, 25:21, 25:11) w towarzyskim meczu rozegranym w Łodzi. Biało-czerwoni wygrali też dodatkowego seta 25:20, a w składzie biało-czerwonych pokazało się trzech graczy PGE Skry Bełchatów.

Polacy, podobnie jak w czwartek, nie mieli kłopotów z pokonaniem młodej ekipy rywali, choć co dwa sety całkowicie zmieniali swój skład. W piątek w trzech setach osiem punktów - w tym cztery po asach serwisowych! - zdobył Mateusz Bieniek. On z trójki bełchatowian był najskuteczniejszy, bo Norbert Huber zdobył dwa punkty, a Grzegorz Łomacz zakończył trzeciego seta bez punktu.

Wcześniej trener Vital Heynen powołał skład na Ligę Narodów w Rimini, która odbędzie się w tzw. bezpiecznej bańce. W składzie znalazła się trójka graczy PGE Skry - Mateusz Bieniek, Karol Kłos i Grzegorz Łomacz. Ponadto do Rimini pojadą statystyk PGE Skry Robert Kaźmierczak i fizjoterapeuta naszej drużyny Tomasz Pieczko.

Sponsorem strategicznym PGE Skry Bełchatów jest PGE Polska Grupa Energetyczna.