Author: PGE Skra

Bartosz Filipiak: Przede wszystkim cieszy wygrana

Bartosz Filipiak został MVP poniedziałkowego meczu PGE Skry ze Stal Nysa. Atakujący zdobył 16 punktów i po raz kolejny potwierdził, że jest bardzo ważnym ogniwem w bełchatowskim zespole.

- Przede wszystkim cieszy nas wygrana. Był to trudny mecz. Z zewnątrz wyglądało to może łatwo, ale ostatnio doskwierał nam brak zwycięstw. Wiedzieliśmy, że Nysa to charakterny zespół i że jeśli damy im się rozegrać, to trudno będzie ich zatrzymać. Na całe szczęście w odpowiednich momentach potrafiliśmy przycisnąć i wygrać za trzy punkty - mówi najlepszy zawodnik poniedziałkowego meczu.

Kluczowa w meczu był serwis PGE Skry. Bełchatowianie zagrywali na tyle dobrze, że rywale mieli ogromne problemy z przyjęciem. - Na początku ciężko było wejść w dobrą zagrywkę, ale z czasem się udało i potem potrafiliśmy sobie tym elementem ustawić grę i był spokój w dalszej części - mówi Filipiak.

Atakujący PGE Skry rozegrał kolejny dobry mecz. Czy to oznacza, że wygrywa rywalizację z Dusanem Petkoviciem, czyli drugim z atakujących? - Myślę, że każdy z nas będzie miał swoje pięć minut. Dusan jest rewelacyjnym zawodnikiem i nie patrzę na to w takich kategoriach - kończy Filipiak.

Sponsorem strategicznym klubu PGE Skra Bełchatów jest PGE Polska Grupa Energetyczna.