Author: PGE Skra

Aleksandar Atanasijević: Polska jest najmocniejsza w Lidze Narodów

- Polska to najmocniejszy rywal z możliwych. Nie wiem czy niektórzy z waszych graczy dostaną czas na odpoczynek, ale patrząc na tę chwilę to najsilniejsza ekipa w Rimini - mówi Aleksandar Atanasijević, atakujący PGE Skry, który w Lidze Narodów będzie walczył z reprezentacją Serbii.

Jak się czujesz przed turniejem w Rimini?
Aleksandar Atanasijević: - Wspaniale! Za mną sześć, siedem najlepszych miesięcy w karierze. Nie mam najmniejszych problemów ze zdrowiem, co dla siatkarza jest najważniejszą rzeczą. Mogę grać bez bólu. Wielu dziennikarzy mówi o moich sprawach zdrowotnych, ale ja przeżywam mój najlepszy okres.

Jak wyglądały przygotowania reprezentacji Serbii do Ligi Narodów?
- To był trudny czas. Sporo trenowaliśmy, dawaliśmy z siebie wszystko, by być w jak najlepszej formie, jak to możliwe. Nie możemy się doczekać startu turnieju.

Serbia nie zagra w igrzyskach olimpijskich. Skupiacie się więc na Lidze Narodów?
- Mamy tylko dwa turnieje podczas tego sezonu reprezentacyjnego. Chcemy dawać z siebie wszystko w każdym meczu. Nie myliśmy o celach, ale chcemy prezentować się dobrze z dnia na dzień.

Jednym z rywali podczas Ligi Narodów będzie reprezentacja Polski…
- Myślę, że to najmocniejszy rywal z możliwych. Nie wiem czy niektórzy z waszych graczy dostaną czas na odpoczynek, ale patrząc na tę chwilę to najsilniejsza ekipa w Rimini.

Turniej Ligi Narodów to też okazja, by spotkać kolegów z PGE Skry…
- Nie mogę się doczekać rozpoczęcia kolejnej mojej przygody z PGE Skrą. Bardzo tęskniłem za atmosferą, która panuje w tym klubie. Drużyna jest jedną z najsilniejszych na świecie, więc dla mnie będzie to wielkie wyróżnienie, że będą jej częścią.

Sponsorem strategicznym PGE Skry Bełchatów jest PGE Polska Grupa Energetyczna.

fot. CEV