Przykładowy tekst sformatowy

Hala Sportowa

A paragraph is a self-contained unit of a discourse in writing dealing with a particular point or idea. Paragraphs are usually an expected part of formal writing, used to organize longer prose.
Responsive Image

PGE GiEK Skra od 2006 roku rozgrywa swoje domowe mecze w widowiskowo-sportowej Hali „Energia” im. Edwarda Najgebauera. Obiekt znajduje się w Bełchatowie, przy ul. Dąbrowskiego 11. Ma 4610 metrów kwadratowych powierzchni użytkowej oraz kubaturę 48114 m2. Może pomieścić nawet 2700 kibiców.

Po blisko trzynastu latach od otwarcia hali w obiekcie została wymieniona nawierzchnia. Po tym, jak usunięto starą, specjaliści wykonali nowe podejścia, przesunęli puszki podłogowe oraz zamontowali wodoodporne płyty wiórowe. Następnie na taką powierzchnię wyłożyli specjalną wykładzinę wymaganą przez Polską Ligę Siatkówki. Na koniec namalowano i naklejono linie boiskowe. - Hala swoje sukcesy już widziała, łącznie z szampanami - uśmiechał się Konrad Piechocki, ówczesny prezes PGE Skry.

- Mamy drużynę wielokrotnych mistrzów, to i hala musi być mistrzowska - dodał Marcin Szymczyk, dyrektor Miejskiego Centrum Sportu, zarządcy obiektu.

Hala połączona jest z budynkiem Szkoły Podstawowej nr 1 w Bełchatowie. Boisko, które znajduje się w budynku, podzielone jest na trzy sektory, dzięki czemu w jednym momencie mogą przebywać na nim uczniowie szkoły, jak i trenujący siatkarze. Zamontowane jest również nagłośnienie oraz klimatyzacja. Jest to więc wysokiej klasy obiekt sportowy, jak i obiekt imprez okolicznościowych, wystaw i koncertów. Tuż obok hali umieszczono natomiast boisko do piłki ręcznej i siatkówki oraz bieżnię. Nieopodal znajduje się także stadion GKS Bełchatów.

Dodatkowym atutem Hali „Energia” są dwie sztuczne ścianki wspinaczkowe, które zostały oddane do użytku 2 lipca 2007 roku, a także siłownia Energy Gym. Do dyspozycji klientów jest 100 metrów kwadratowych klimatyzowanej strefy siłowej. Oprócz tego, skorzystać można ze ściany wspinaczkowej oraz specjalnej strefy cardio, na czele z orbitrekami i rowerami. Siłownia Energy Gym otwarta jest przez siedem dni w tygodniu, przez 24 godziny na dobę. Dzięki temu można z niej skorzystać w dowolnym momencie i tak zaplanować dzień, by znaleźć również czas na trening.

Hala otrzymała certyfikat Europejskiej Konfederacji Piłki Siatkowej (CEV) uprawniający do rozgrywania w niej meczów europejskich pucharów.