Monday, 26 July 2021 07:39

Siatkarze PGE Skry po pierwszych meczach igrzysk olimpijskich

Siatkarze PGE Skry po pierwszych meczach igrzysk olimpijskich

W Tokio rozpoczęły się igrzyska olimpijskie, w których występuje czterech siatkarzy PGE Skry. Jak wypadli w pierwszych meczach?

W reprezentacji Polski występują Grzegorz Łomacz i Mateusz Bieniek, a w sztabie kadry są jeszcze trener Michał Mieszko Gogol, fizjoterapeuta Tomasz Pieczko i statystyk Robert Kaźmierczak. Biało-czerwoni w pierwszym spotkaniu spotkali się z Iranem, czyli zespołem, w którym występuje Milad Ebadipour, przyjmujący PGE Skry.

Po blisko trzygodzinnym boju lepsi okazali się Persowie, którzy wygrali po tie-breaku. Świetnie zagrał wspomniany Ebadipour, który zdobył 20 punktów przy 50-procentowej skuteczności i 47% pozytywnego przyjęcia. Wśród Polaków Bieniek zdobył dziesięć “oczek”, a Łomacz wszedł w pierwszym secie na zmianę.

W Tokio występuje również Taylor Sander, który reprezentuje USA. Jego kadra w pierwszej serii meczów ograła Francję 3:0. Przyjmujący PGE Skry zanotował świetny występ, zdobywając 15 punktów.

Polacy dużo lepiej zaprezentowali się w poniedziałek, kiedy to zmierzyli się z Włochami. Tym razem biało-czerwoni zwyciężyli 3:0. Znów z dobrej strony pokazał się Bieniek, czyli zdobywca 5 punktów (60 proc. skuteczności, dwa asy). - Dalej robimy swoje. Poprawiliśmy zagrywkę, która wyglądała na wysokim poziomie, dzięki czemu łatwiej grało się w obronie i bloku. Cieszymy się, że się zrehabilitowaliśmy - mówił przed kamerami TVP Sport Bieniek.

Siatkarze Iranu również zanotowali drugie zwycięstwo, a pokonali Wenezuelę bez straty seta. Ebadipour zdobył osiem punktów przy 46-procentowej skuteczności oraz po dwóch blokach.

Reprezentacja USA przegrała natomiast z Rosyjskim Komitetem Olimpijskim 1:3. Taylor Sander był jednak najlepszy na boisku w swojej drużynie - zanotował 17 punktów (415 skuteczności), a do tego dołożył dwa bloki i jednego asa.

W środę Polacy zmierzą się z Wenezuelą, Persowie z Kanadą, a USA z Tunezją. - Nie możemy wyjść na 50%, bo wtedy mogą zacząć się problemy. Takie drużyny też potrafią napsuć krwi. Musimy być więc zmotywowani, zagrać na 100% i wybić rywalom siatkówkę z głowy - kończy Bieniek.

Sponsorem strategicznym PGE Skry Bełchatów jest PGE Polska Grupa Energetyczna.

fot. FIVB

Strategic Sponsor

PGE

Contact

Klub Piłki Siatkowej Skra Bełchatów S.A.

KPS Skra Bełchatów S.A.
11 Dąbrowskiego Street
97-400 Bełchatów
POLAND

tel/fax: +48 44 739 89 80
www.skra.pl
This email address is being protected from spambots. You need JavaScript enabled to view it.