Tuesday, 09 June 2015 09:32

Marcin Janusz rozgrywającym PGE Skry

Marcin Janusz rozgrywającym PGE Skry

Po trzech latach spędzonych na wypożyczeniu Marcin Janusz ponownie będzie bronił barw PGE Skry Bełchatów. W szeregach brązowych medalistów PlusLigi zstąpi w roli drugiego rozgrywającego Aleksę Brdjovicia.

20-letni siatkarz wraca do Bełchatowa po dwóch sezonach spędzonych w AZS-ie Częstochowa i rocznym pobycie w Effectorze Kielce, gdzie rozgrywał piłki m. in. Mateuszowi Bieńkowi, który tak udanie zadebiutował w rozgrywkach Ligi Światowej. W zespole PGE Skry kolegów związanych z reprezentacją Polski będzie miał więcej.

Marcin Janusz zadebiutował w barwach pierwszej drużyny PGE Skry w marcu 2012 roku w pokazowym meczu z Jastrzębskim Węglem jako niespełna 18-latek.

Siatkarz urodzony w Nowym Sączu przeszedł do PGE Skry z rodzinnego Dunajca Nowy Sącz w 2011 roku i związany był głównie z zespołem Młodej Ligi. Wraz z kolegami z młodzieżowej drużyny PGE Skry zdobył w sezonie 2011/2012 wicemistrzostwo Młodej Ligi.

Jeden z najbardziej utalentowanych rozgrywających młodego pokolenia szybko zbierał kolejne pochwały. Koordynator rozgrywek, były selekcjoner reprezentacji Polski Waldemar Wspaniały, swego czasu uznał go najlepszym rozgrywającym ligi.

W jej rozgrywkach należał do wyróżniających się zawodników, co zaowocowało powołaniem do reprezentacji Polski kadetów oraz juniorów i występami w mistrzostwach Europy.

Marcin Janusz wraz z juniorami EKS Skry Bełchatów zajął również czwarte miejsce w finale Mistrzostw Polski w 2013 roku, było to dla klubu najlepsze osiągnięcie od sezonu 2008/2009.

W zakończonym niedawno sezonie wystąpił w 32 spotkaniach Effectoru Kielce, w których zdobył 30 punktów (10 asów i 20 bloków). Dobre występy zostały dostrzeżone przez Stephane’a Antigę, który w lutym zaprosił zawodnika na konsultacje kadry narodowej.

Rozgrywający podpisał umowę z PGE Skrą na rok z możliwością przedłużenia.

Fot: Aleksandra Rudnicka/belsport.pl

Strategic Sponsor

PGE

Contact

Klub Piłki Siatkowej Skra Bełchatów S.A.

KPS Skra Bełchatów S.A.
11 Dąbrowskiego Street
97-400 Bełchatów
POLAND

tel/fax: +48 44 739 89 80
www.skra.pl
This email address is being protected from spambots. You need JavaScript enabled to view it.