×

Warning

JUser: :_load: Unable to load user with ID: 5498
Friday, 05 June 2015 04:23

Robert Milczarek wraca do PGE Skry

Robert Milczarek wraca do PGE Skry

Robert Milczarek, czterokrotny mistrz Polski (2005- 2008), czterokrotny zdobywca Pucharu Polski (2005 - 2007, 2012) i dwukrotny medalista Ligi Mistrzów (srebro w 2012, brąz w 2008) po trzech latach wraca do PGE Skry Bełchatów.

Nie będzie to jego pierwszy comeback do zespołu żółto-czarnych. Kiedy latem 2012 r. roku opuszczał Bełchatów mówił, że nie jest mu łatwo rozstawać się z klubem i w przyszłości chciałby jeszcze założyć koszulkę PGE Skry.

Nazwisko Milczarka przypomina bełchatowskim kibicom początek złotej ery i pierwszych sukcesów. Młody gracz w sezonie 2004/2005 wywalczył sobie miejsce w wyjściowym składzie obok Piotra Gruszki, a na turnieju finałowym Pucharu Polski został wybrany najlepszym zawodnikiem turnieju. Zwycięstwo żółto-czarnych w olsztyńskiej hali „Urania” było pierwszym trofeum w historii klubu.

Po czterech mistrzowskich sezonach w Bełchatowie (2005-2008) przeniósł się do AZS-u Politechniki Warszawskiej, w której spędził dwa lata. Potem zaliczył roczny występ w Pamapolu Wieluń, by w sezonie 2011/2012 ponownie reprezentować barwy PGE Skry. Następnie związał się z Effectorem Kielce, Lotosem Trefl Gdańsk, a przez ostatni sezon występował w MKS Banimex Będzin.

Przygodę z beniaminkiem PlusLigi zawodnik może uznać za udaną, co najlepiej pokazują jego statystyki. Zakończył sezon na szóstym miejscu w rankingu najlepiej przyjmujących ligi - 32,14 procent perfekcyjnego przyjęcia, odebrał łącznie 669 zagrywek – najwięcej z czołowej dziesiątki tego rankingu i wielokrotnie popisywał się świetnymi obronami. Dla swojej nowej – starej drużyny, PGE Skry także powinien być mocnym punktem w tym elemencie.

- Sezon spędzony w Będzinie to ogromny bagaż doświadczeń. Nie żałuję swojej decyzji o przyjściu do tego zespołu – mówił Milczarek, żegnając się z beniaminkiem.

Ekipa debiutanta PlusLigi miała w składzie dwóch libero - Roberta Milczarka oraz Marcina Mierzejewskiego. Miejsce w wyjściowej szóstce należało do Milczarka, który wystąpił w 130 setach. W niektórych spotkaniach MKS grał na dwóch libero, wtedy Milczarek odpowiadał za przyjęcie. W PGE Skrze Milczarek może występować zarówno na pozycji przyjmującego jak i libero.

Strategic Sponsor

PGE

Contact

Klub Piłki Siatkowej Skra Bełchatów S.A.

KPS Skra Bełchatów S.A.
11 Dąbrowskiego Street
97-400 Bełchatów
POLAND

tel/fax: +48 44 739 89 80
www.skra.pl
This email address is being protected from spambots. You need JavaScript enabled to view it.