Warning

JUser: :_load: Unable to load user with ID: 4971
Saturday, 30 May 2015 00:01

LŚ: Polska znowu lepsza od Rosji

Polscy siatkarze w drugim meczu Ligi Światowej pokonali Rosję 3:2 (25:19, 24:26, 20:25, 25:19, 18:16). W biało-czerwonych barwach wystąpił środkowy PGE Skry Bełchatów Andrzej Wrona.

Drugi pojedynek z Rosjanami był zdecydowanie trudniejszy. Wprawdzie w pierwszym secie lepsi byli podopieczni Stephane'a Antigi, ale w kolejnych dwóch ze zwycięstwa cieszyli się przyjezdni. Biało-czerwoni wrócili do gry w czwartym secie i o wszystkim musiał zdecydować tie-break. Po emocjonującej końcówce lepsi okazali się Polacy, którzy po tym zwycięstwie stali się liderami grupy B Ligi Światowej.

Środkowy PGE Skry Andrzej Wrona grał przez dwa pierwsze sety. Podobnie jak dzień wcześniej, tak i w drugim meczu zdobył 6 punktów, wszystkie w ataku.

Kolejne dwa spotkania w Lidze Światowej biało-czerwoni rozegrają 5 i 6 czerwca w Arenie Częstochowa. Rywalem będą mistrzowie Azji - reprezentacja Iranu. Oba spotkania rozpoczną się o godzinie 20:15.

Zachęcamy do kibicowania mistrzom świata z trybun. Bilety można nabyć za pośrednictwem naszej strony: https://skra.ebilet.pl/szukaj.php?t=o&oid=1154

Polska - Rosja 3:2 (25:19, 24:26, 20:25, 25:19, 18:16)

Polska: Kurek, Wrona, Łomacz, Kubiak, Mika, Bieniek, Zatorski (libero) oraz Jarosz, Możdżonek, Buszek, Nowakowski, Drzyzga.

Rosja: Savin, Aszczew, Michajłow, Kołodinski, Markin, Smoljar, Wierbow (libero) oraz Birjukow, Siwożelez, Moroz, Butko, Obmoczajew (libero)