Saturday, 28 March 2015 11:23

Gospodarze zaskoczą?

Gospodarze zaskoczą?

Wizytówką gospodarza Final Four – Berlin Recycling Volleys, kończymy prezentację uczestników decydującego fragmentu batalii o najważniejsze klubowe trofeum w siatkarskiej Europie.

Klub ze stolicy Niemiec ma długą, sięgającą aż 1902 roku historię, jednak na pierwsze sukcesy trzeba było czekać prawie… cały wiek! Był 1991 rok, kiedy zespół z Berlina został ostatnim mistrzem NRD. Pierwsze złoto zjednoczonych Niemiec przyszło szybko, bo w 1993 roku. Kolejny raz świętować można było dopiero dekadę później, kiedy ekipa ze stolicy okazałą się najlepsza w 2003 i 2004 roku, ostatni raz pod historyczną nazwą SCC Berlin. Wtedy właśnie udało się na moment przełamać panowanie VfB Friedrichshafen.

Ostatnie lata ponownie należą do stołecznej drużyny, która już jako Berlin Recycling Volleys, od 2012 roku nieprzerwanie dzierży mistrzowskie berło. Najwyższy czas zatem, by myśleć o odegraniu poważniejszej roli w Europie. Na razie berlińczycy mają w kolekcji brązowe medale Pucharu CEV i Pucharu Challenge. Teraz są w najlepszej czwórce Ligi Mistrzów i choć jako gospodarz przez play-off przebijać się nie musieli, to pokazali, że potrafią napędzić strachu najlepszym. W tym sezonie rywalizowali w grupie z Asseco Resovią – wygrali 3:0 i przegrali 2:3.

W półfinale czeka na nich Zenit Kazań. Rosyjski gigant to prawdziwa zmora berlińczyków o ostatnich latach. W poprzednich dwóch sezonach Ligi Mistrzów, drużyna ze stolicy Niemiec przygodę z elitarnymi rozgrywkami kończyła na pierwszej rundzie play-off. W obu przypadkach eliminował ich właśnie Zenit.

I jeszcze słowo o zawodnikach: solidny zespół bez gwiazd wielkiego formatu – tak najlepiej scharakteryzować drużynę gospodarza Final Four. Niedawno występował tam środkowy PGE Skry Srecko Lisinac. Obecnie w ekipie Berlin Recycling Volleys gra trzech reprezentantów Stanów Zjednoczonych: Scott Touzinsky, oraz Eric i Kawika Shoji, a także choćby tacy siatkarze jak Robert Kromm i Sebastian Kuchner czy znani z występów w Polsce Tomas Kmet i Rob Bontje. Wystarczy na pierwszy w historii medal Ligi Mistrzów?

#‎yellowblackBerlin‬ ‪#‎goSkra‬

Więcej informacji na naszym specjalnym koncie na FACEBOOKU poświęconemu Final Four w Berlinie.

Patronem medialnym pobytu PGE Skry Bełchatów w Berlinie jest dziennikberlinski.de

Strategic Sponsor

PGE

Contact

Klub Piłki Siatkowej Skra Bełchatów S.A.

KPS Skra Bełchatów S.A.
11 Dąbrowskiego Street
97-400 Bełchatów
POLAND

tel/fax: +48 44 739 89 80
www.skra.pl
This email address is being protected from spambots. You need JavaScript enabled to view it.