×

Warning

JUser: :_load: Unable to load user with ID: 4971
Wednesday, 25 March 2015 16:24

Tille: Final Four będzie ekscytujący

Tille: Final Four będzie ekscytujący

Blisko, blisko, coraz bliżej! Final Four Ligi Mistrzów zbliża się wielkimi krokami. W najbliższy weekend cała siatkarska Europa - z Polską na czele - będzie patrzeć na Berlin.

Największe klubowe wydarzenie sezonu elektryzuje zarówno kibiców, jak i samych zawodników. Nikogo z nich mobilizować nie trzeba. Każdy zdaje sobie sprawę, co można osiągnąć za kilka dni. W gronie zawodników PGE Skry Bełchatów jest jedna osoba, której podczas tego turnieju serce zabije szczególnie mocno. To Ferdinand Tille, którego debiut Final Four przypadnie w jego ojczystym kraju. - Zgadza się, to będzie dla mnie wyjątkowy i ekscytujący turniej. Bardzo się cieszę, że wystąpimy w Berlinie. Grałem tam już wiele razy. Znam tę halę i publiczność. Jestem bardzo szczęśliwy, że będę mógł tam wrócić - cieszy się niemiecki libero.

Motywacja u libero bełchatowian będzie na pewno na najwyższym poziomie. Na trybunach Max-Schmeling-Halle pojawią się jego bliscy. - Oczywiście będzie moja rodzina, przyjaciele oraz moja dziewczyna. Niestety nie będę miał zbyt wiele czasu, aby z nimi porozmawiać, ponieważ większość czasu spędzimy w hotelu, ale sam fakt, że tam będą bardzo mnie cieszy - przyznaje Tille.

W polskich mediach zainteresowanie tym turniejem jest ogromne. A jak to wygląda u naszych zachodnich sąsiadów, gospodarzy Final Four? - Berlińscy dziennikarze zajmujący się siatkówką mówią o tej imprezie bardzo dużo. Ale poza stolicą Niemiec już niekoniecznie. Wciąż trudno jest wzbudzić zainteresowanie tą dyscypliną. Mam nadzieję, że po tym turnieju, kiedy moi rodacy zobaczą np. 9 tysięcy kibiców na trybunach, nastąpi zmiana i siatkówka stanie się popularniejsza - mówi zawodnik PGE Skry.

Na pytanie jakie szanse na zwycięstwo ma PGE Skra, odpowiada podobnie jak jego koledzy z drużyny. - Wszystko jest możliwe. Możemy wygrać 3:0, ale taki wynik może być też w drugą stronę. Tam będą cztery bardzo dobre drużyny. Kto będzie miał lepszy dzień, ten wygra - podkreśla Tille.

Przygotowania w hali Energia dobiegają już końca. W czwartek z samego rana siatkarze wyruszą do stolicy Niemiec.

Strategic Sponsor

PGE

Contact

Klub Piłki Siatkowej Skra Bełchatów S.A.

KPS Skra Bełchatów S.A.
11 Dąbrowskiego Street
97-400 Bełchatów
POLAND

tel/fax: +48 44 739 89 80
www.skra.pl
This email address is being protected from spambots. You need JavaScript enabled to view it.