×

Warning

JUser: :_load: Unable to load user with ID: 2547
Friday, 07 June 2013 13:30

Samuel Tuia w PGE Skrze Bełchatów

Samuel Tuia w PGE Skrze Bełchatów

Reprezentant Francji Samuel Tuia podpisał kontrakt z PGE Skrą Bełchatów. Niespełna 27-letni przyjmujący w ostatnim czasie występował w rosyjskim Kuzbassie Kemerowo.

Tuia będzie czwartym nowym przyjmującym w PGE Skrze. Wcześniej umowy podpisali Stephane Antiga, Facundo Conte i Wojciech Włodarczyk.

– Zabiegaliśmy o tego zawodnika, który bez wątpienia zwiększy on konkurencję wśród przyjmujących. Obserwowaliśmy Samuela od momentu wyjazdu z Polski. Zbierał bardzo dobre recenzje w lidze rosyjskiej – mówi prezes Skry Bełchatów Konrad Piechocki.

Największym sukcesem w karierze nowego gracza PGE Skry było wicemistrzostwo Europy w 2009 roku. Ma też na swoim koncie osiągnięcia w występach klubowych – w 2011 roku był finalistą Pucharu Rosji, a rok wcześniej z AS Cannes sięgnął po wicemistrzostwo Francji. Ma też za sobą występy w PlusLidze, bo w sezonie 2010/2011 był graczem AZS Olsztyn. Później podpisał umowę z Kuzbassem Kemerowo, gdzie spędził ostatnie dwa sezony.

Mierzący 195 centymetrów wzrostu przyjmujący jest wychowankiem francuskiego klubu Rennes Volley 35. Co ciekawe, urodził się na wyspach Wallis i Futuna na Oceanie Spokojnym, które są wspólnotą zamorską Francji.

fot. sport.wm.pl

Strategic Sponsor

PGE

Contact

Klub Piłki Siatkowej Skra Bełchatów S.A.

KPS Skra Bełchatów S.A.
11 Dąbrowskiego Street
97-400 Bełchatów
POLAND

tel/fax: +48 44 739 89 80
www.skra.pl
This email address is being protected from spambots. You need JavaScript enabled to view it.