Thursday, 30 May 2013 19:27

Pliński ze skoczkami na dzieci

Zawodnik PGE Skry Bełchatów Daniel Pliński wziął udział w siatkarskim meczu gwiazd w Szczecinie, z którego dochód został przekazany na rzecz Zachodniopomorskiego Hospicjum dla Dzieci. Siatkarze i skoczkowie narciarscy jak co roku pomogli dzieciom i bawili tłumy kibiców.

Jak czytamy na stronie internetowej siatkarzedlahospicjum.pl, w pierwszym secie trwała zacięta walka, natomiast w drugim atmosfera nieco się rozluźniła. W ostatnim secie, od stanu 8:7, rozpoczęła się siatkarska zabawa. Zamiast normalnej gry, zawodnicy ustawiali się na końcu boiska, jeden z nich serwował dołem, a chodziło głównie o to, by piłka nie spadła na ziemię. Zawodnik który nie odbił piłki, albo odbił na aut odpadał. Do gry włączyli się nawet sędziowie! Podczas meczu mogliśmy zobaczyć na boisku trenerów – Piotra Makowskiego i Mariusza Wiktorowicza, Daniela Plińskiego w roli fotografa, skoczków – Kamila Stocha i Dawida Kubackiego w roli sędziów liniowych. Zagrała również zobaczyć nową maskotkę Chemika Police i podopieczni hospicjum. Siatkarki zagrywały dołem, tyłem, a Daniel Pliński z .. trybun! Można było nawet zobaczyć ośmioosobowy blok. Grano również dwoma piłkami, a punkty doliczano i odliczano. Czwarty – ostatni set zagrano do 28. Oczywiście oprócz dużej dawki humoru, nie zabrakło również dobrej gry, poświęcenia i siatkówki na wysokim poziomie. Niesamowite obrony, ataki z obiegnięcia, widowiskowe bloki.

W przerwach pomiędzy setami Crazy Canons strzelali w trybuny koszulkami. Na koniec uczestnicy otrzymali pamiątkowe rysunki, wykonane przez dzieci, statuetki oraz posypało się konfetti.

Całą zabawę wygrała drużyna „B", która zwyciężyła 3:1, ale wiadomo, że największymi gwiazdami tego meczu były dzieci z hospicjum. To właśnie dla nich zagrali siatkarze i skoczkowie.