Monday, 13 May 2013 16:23

Facundo Conte w PGE Skrze!

Facundo Conte w PGE Skrze!

Argentyński siatkarz Facundo Conte podpisał kontrakt z PGE Skrą Bełchatów. Reprezentant Argentyny ostatnio występował w rosyjskim Dynamie Krasnodar.

Conte 25 sierpnia skończy 24 lata. Jest wychowankiem argentyńskiego klubu Rosario Sonder, a od 2007 roku występuje w Europie. Przez pięć lat bronił barw włoskich klubów z Katanii, Bolonii, Maceraty, Peruggi i Monzy, a ostatni sezon spędził w rosyjskim Krasnodarze. Od 2008 roku gra w reprezentacji Argentyny, z którą w ubiegłym sezonie występował na igrzyskach olimpijskich w Londynie.

ZOBACZ WYPOWIEDŹ PREZESA KONRADA PIECHOCKIEGO O FACUNDO CONTE W SKRA.TV!

Trener reprezentacji Argentyny Javier Weber nazwał niedawno Conte "Messim argentyńskiej siatkówki". - Wykonaliśmy dużą pracę, by pozyskać Facundo. Jestem pewny, że to siatkarz, który naszym kibicom da bardzo dużo radości - mówi prezes Skry Bełchatów Konrad Piechocki.

Nowy siatkarz PGE Skry, który zaraz po podpisaniu kontraktu pozował w koszulce naszego klubu, jest synem byłego reprezentanta Argentyny Hugo Conte, który ma na swoim koncie m.in. brązowy medal olimpijski. Facundo mierzy 196 cm wzrostu. Ma doskonałe parametry siatkarskie – w ataku sięga piłki na 350 cm, natomiast w bloku na 326.

Conte przyjedzie do Bełchatowa po sezonie reprezentacyjnym.

fot. Mariusz Pałczyński

Strategic Sponsor

PGE

Contact

Klub Piłki Siatkowej Skra Bełchatów S.A.

KPS Skra Bełchatów S.A.
11 Dąbrowskiego Street
97-400 Bełchatów
POLAND

tel/fax: +48 44 739 89 80
www.skra.pl
This email address is being protected from spambots. You need JavaScript enabled to view it.