×

Warning

JUser: :_load: Unable to load user with ID: 2547
Sunday, 06 May 2012 08:18

Kurek odszedł do Dynama

Kurek odszedł do Dynama

Po kilku tygodniach niepewności i wahania Bartosz Kurek podjął decyzję o odejściu z PGE Skry Bełchatów. Jego nowym klubem będzie Dynamo Moskwa.

Kurek grał w PGE Skrze od 2008 roku. Trafił do Bełchatowa, jako dobrze się zapowiadający siatkarz, by tutaj zostać prawdziwą gwiazdą. Już przez pierwszy rok nauczył się tyle, że był kluczowym graczem reprezentacji Polski, która w 2009 roku zdobyła mistrzostwo Europy.

- Dziękujemy Bartkowi za wszystko, co zrobił dla naszego klubu. Wiem, że zostawił tu bardzo dużo serca i że zawsze będzie dobrze wspominał te lata spędzone w Bełchatowie. Teraz uznał, że potrzebuje nowego wyzwania, a nam pozostaje uszanować tę decyzję. W niedzielę rano, gdy do mnie zadzwonił, nie było żadnych pretensji. Życzyłem mu wszystkiego dobrego w Moskwie. Jestem pewien, że poradzi sobie w Dynamie – powiedział serwisowi skra.pl prezes Konrad Piechocki.

W klubie z Bełchatowa najlepszy polski skrzydłowy zdobył trzy mistrzostwa Polski, trzy Puchary Polski, trzecie i drugie miejsce w Lidze Mistrzów oraz dwa klubowe mistrzostwa świata. Teraz, po długim zastanowieniu, zdecydował się z skorzystać z opcji w kontrakcie, pozwalającej mu odejść do zagranicznego klubu. Wybrał Dynamo Moskwa, z którym związał się na dwa lata.

Strategic Sponsor

PGE

Contact

Klub Piłki Siatkowej Skra Bełchatów S.A.

KPS Skra Bełchatów S.A.
11 Dąbrowskiego Street
97-400 Bełchatów
POLAND

tel/fax: +48 44 739 89 80
www.skra.pl
This email address is being protected from spambots. You need JavaScript enabled to view it.