Miguel Falasca

Miguel Falasca

 

W PGE Skrze Bełchatów rozpoczyna swoją trenerską karierę, którą rozpoczął od razu po zakończeniu kariery zawodniczej. W Bełchatowie święcił wielkie sukcesy na boisku i ma nadzieję, że powtórzy je w roli szkoleniowca.

Choć urodził się w argentyńskim mieście Mendoza, to jest Hiszpanem, bo jego rodzina przeprowadziła się na Półwysep Iberyjski. Przez lata był podstawowym rozgrywającym reprezentacji Hiszpanii, występując na boisku razem ze swoim bratem Guillermo. W 2007 roku odniósł największy sukces w karierze, wygrywając Mistrzostwa Europy w Rosji.

W 2008 roku trafił do Skry Bełchatów, z którą w ciągu czterech lat zdobył m.in. trzy tytuły mistrza Polski, trzy Puchary Polski oraz medale Ligi Mistrzów i Klubowych Mistrzostw Świata. Po czterech sezonach spędzonych w Polsce przyjął ofertę rosyjskiego Uralu Ufa, z którym, na koniec zawodniczej kariery, zdobył tytuł wicemistrza Rosji.

Gdy podjął decyzję o zakończeniu grania w siatkówkę, niemal natychmiast dostał propozycję pracy w roli trenera. Jak sam mówi, zastawiał się kilkanaście sekund. Podpisał kontrakt i w sezonie 2013/2014 poprowadzi PGE Skrę Bełchatów.

 

 

Sponsor strategiczny

PGE

Szybki kontakt

Klub Piłki Siatkowej Skra Bełchatów S.A.

KPS Skra Bełchatów S.A.
ul. Dąbrowskiego 11
97-400 Bełchatów
POLAND

tel/fax: +48 44 739 89 80
www.skra.pl
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.