wtorek, 05 grudzień 2017 18:12

Od Lokomotiwu do Cucine Lube - historia występów PGE Skry w Lidze Mistrzów

Od Lokomotiwu do Cucine Lube - historia występów PGE Skry w Lidze Mistrzów

Już po raz dwunasty PGE Skra Bełchatów rozpocznie start w fazie grupowej Ligi Mistrzów. Wszystko rozpoczęło się 26 października 2005 roku w hali KWB.

Tego właśnie dnia Skra zadebiutowała w tych najbardziej prestiżowych z europejskich pucharów. W swoim pierwszym meczu bełchatowianie zmierzyli się ze sławnym Lokomotiwem Biełgorod, który sensacyjnie pokonali 3:1! Swoją pierwszą przygodę z Ligą Mistrzów zakończyli na 1/6, ale na medale nie trzeba było długo czekać. W latach 2007/08 i 2009/10 siatkarze PGE Skry zdobywali brązowe medale, a w sezonie 2011/12 sięgnęli po srebro.

W ostatniej edycji rozgrywek bełchatowianie odpadli w walce o play-off 6, ulegając Cucine Lube. Z jedenastą Ligą Mistrzów pożegnali się jednak z honorem. W rewanżowym meczu we Włoszech wygrali 3:2. W dwunastym sezonie tych rozgrywek rywalami żółto-czarnych będą francuski Chaumont VB oraz rosyjskie Dynamo Moskwa i Lokomotiw Nowosybirsk. - To jedna z najtrudniejszych grup w historii, decydują o tym dwa czynniki. Pierwszy sportowy, ponieważ naszymi przeciwnikami będzie druga i trzecia siła bardzo mocnej ligi rosyjskiej. Druga kwestia to dalekie podróże i związana z nimi logistyka, zwłaszcza do Nowosybirska. Nie ma jednak co narzekać, trzeba grać. Już nie raz mierzyliśmy się z rosyjskimi drużynami - skomentował losowanie Prezes KPS Skra Bełchatów Konrad Piechocki.

Na inaugurację tegorocznej edycji żółto-czarni zmierzą się z mistrzem Francji - Chaumont. Bilety dostępne online, w Oficjalnym Sklepie PGE Skry oraz przed meczem w kasie hali.

Historia występów PGE Skry Bełchatów w kolejnych sezonach Ligi Mistrzów:

1) 2005/2006 – 1/6 - porażka z Iraklisem Saloniki
FAZA GRUPOWA
26.10.2005 Skra Bełchatów - Lokomotiw Biełgorod (Rosja) 3:1 25:20, 16:25, 25:20, 25:23
02.11.2005 Lewski Sofia (Bułgaria) - Skra Bełchatów 1:3 (25:23, 23:25, 17:25, 23:25)
09.11.2005 Skra Bełchatów - Budućnost Podgorička banka (Serbia i Czarnogóra) 3:1 (25:22, 25:21, 26:28, 25:19)
07.10.2005 RPA Perugia (Włochy) - Skra Bełchatów 3:2 (25:22, 25:19, 23:25, 18:25, 15:13)
14.10.2005 Skra Bełchatów - RPA Perugia (Włochy) 1:3 (24:26, 29:27, 21:25, 22:25)
21.10.2005 Budućnost Podgorička banka (Serbia i Czarnogóra) - Skra Bełchatów 0:3 (24:26, 21:25, 19:25)
04.01.2006 Skra Bełchatów - Lewski Sofia (Bułgaria) 3:1 (25:14, 25:20, 16:25, 29:27)
11.01.2006 Lokomotiw Biełgorod (Rosja) - Skra Bełchatów 3:1 (28:26, 16:25, 25:23, 25:23)
RUNDA 1/12
08.02.2006 Skra Bełchatów - Noliko Maaseik (Belgia) 3:1 (25:16, 25:19, 24:26, 25:22)
15.02.2006 Noliko Maaseik (Belgia) - Skra Bełchatów 2:3 (21:25, 25:23, 20:25, 25:22, 13:15)
RUNDA 1/6
1/6 01.03.2006 Iraklis Saloniki (Grecja) - Skra Bełchatów 3:0 (25:22, 25:19, 25:17)
08.03.2006 Skra Bełchatów - Iraklis Saloniki (Grecja) 2:3 (25:22, 26:24, 22:25, 22:25, 10:15)

2) 2006/2007 – 1/12 – porażka z Drac Palma CV Pórtol
FAZA GRUPOWA
27.09.2006 BOT Skra Bełchatów - Olympiakos Pireus (Grecja) 3:2 (24:26, 25:15, 26:28, 25:19, 16:14)
04.10.2006 Knack Randstad Roeselare (Belgia) - BOT Skra Bełchatów 3:1 (23:25, 25:22, 30:28, 25:20)
11.10.2006 BOT Skra Bełchatów - Lewski Siconco Sofia (Bułgaria) 3:1 (25:16, 25:18, 23:25, 25:21)
12.12.2006 Lube Banca Marche Macerata (Włochy) - BOT Skra Bełchatów 1:3 (25:20, 27:29, 24:26, 22:25)
20.12.2006 BOT Skra Bełchatów - aon hotVolleys Wiedeń (Austria) 3:2 (20:25, 25:20, 28:30, 25:19, 15:11)
03.01.2007 aon hotVolleys Wiedeń (Austria) - BOT Skra Bełchatów 2:3 (25:22, 25:18, 15:25, 24:26, 7:15)
10.01.2007 BOT Skra Bełchatów - Lube Banca Marche Macerata (Włochy) 0:3 (16:25, 32:34, 19:25)
18.01.2007 Lewski Siconco Sofia (Bułgaria) - BOT Skra Bełchatów 3:1 (25:27, 25:18, 26:24, 26:24)
24.01.2007 BOT Skra Bełchatów - Knack Randstad Roeselare (Belgia) 2:3 (25:23, 17:25, 26:24, 20:25, 12:15)
31.01.2007 Olympiakos Pireus (Grecja) - BOT Skra Bełchatów 0:3 (21:25, 24:26, 23:25)
RUNDA 1/12
15.02.2007 Drac Palma CV Pórtol (Hiszpania) - BOT Skra Bełchatów 3:2 (25:21, 21:25, 25:20, 22:25, 15:9)
21.02.2007 BOT Skra Bełchatów - Drac Palma CV Pórtol (Hiszpania) 3:2 (18:25, 25:19, 31:29, 18:25, 17:15)

3) 2007/2008 – 3 miejsce – wygrana w meczu o brązowy medal z Sisley’em Treviso 3:2
FAZA GRUPOWA
18.10.2007 PGE Skra Bełchatów - Budućnost Podgorička banka (Czarnogóra) 3:1 (20:25, 25:21, 25:17, 25:20)
24.10.2007 Panathinaikos AO (Grecja) - PGE Skra Bełchatów 3:0 (25:20, 27:25, 25:16)
12.12.2007 PGE Skra Bełchatów - NIS Vojvodina Nowy Sad (Serbia) 3:0 (25:19, 25:15, 25:16)
20.12.2007 NIS Vojvodina Nowy Sad (Serbia) - PGE Skra Bełchatów 1:3 25:22, 17:25, 10:25, 16:25
23.01.2008 PGE Skra Bełchatów - Panathinaikos AO (Grecja) 2:3 (21:25, 20:25, 25:17, 25:20, 11:15)
30.01.2008 Budućnost Podgorička banka (Czarnogóra) - PGE Skra Bełchatów 2:3 (20:25, 21:25, 25:23, 25:22, 10:15)
FINAL FOUR
PÓŁFINAŁ 29.03.2008 PGE Skra Bełchatów - Dinamo Kazań (Rosja) 2:3 (21:25, 16:25, 25:18, 25:20, 12:15)
MECZ O 3. MIEJSCE 30.03.2008 PGE Skra Bełchatów - Sisley Treviso (Włochy) 3:2 (25:22, 25:21, 23:25, 18:25, 15:13)

4) 2008/2009 – 1/8 - porażka z Iskrą Odincowo
FAZA GRUPOWA
04.11.2008 PGE Skra Bełchatów - VfB Friedrichshafen (Niemcy) 0:3 (22:25, 22:25, 18:25)
13.11.2008 Panathinaikos AO (Grecja) - PGE Skra Bełchatów 0:3 (16:25, 27:29, 21:25)
10.12.2008 PGE Skra Bełchatów - Iskra Odincowo (Rosja) 3:0 (25:22, 25:22, 25:17)
17.12.2008 Iskra Odincowo (Rosja) - PGE Skra Bełchatów 3:0 (25:14, 25:22, 25:20)
13.01.2009 PGE Skra Bełchatów - Panathinaikos AO (Grecja) 3:1 (25:21, 25:23, 17:25, 25:17)
21.01.2009 VfB Friedrichshafen (Niemcy) - PGE Skra Bełchatów 3:0 (25:22, 25:20, 25:18)
1/8 FINAŁU
11.02.2009 Dinamo Moskwa (Rosja) - PGE Skra Bełchatów 3:2 (25:21, 22:25, 25:23, 28:30, 15:13)
18.02.2009 PGE Skra Bełchatów - Dinamo Moskwa (Rosja) 3:1 (18:25, 25:21, 25:21, 25:19)
ĆWIERĆFINAŁ
03.03.2009 PGE Skra Bełchatów - Iskra Odincowo (Rosja) 3:2 (25:27, 25:15, 25:23, 23:25, 17:15)
12.03.2009 Iskra Odincowo (Rosja) - PGE Skra Bełchatów 3:0 (25:20, 25:18, 25:16)

5) 2009/2010 – 3 miejsce - wygrana w meczu o brązowy medal z ACH Volley Bled 3:1
FAZA GRUPOWA
02.12.2009 CAI Teruel (Hiszpania) - PGE Skra Bełchatów 3:2 (20:25, 22:25, 25:16, 25:22, 15:12)
09.12.2009 PGE Skra Bełchatów - Radnički Kragujevac (Serbia) 3:0 (25:20, 25:21, 25:21)
16.12.2009 PGE Skra Bełchatów - Knack Randstad Roeselare (Belgia) 3:0 (25:21, 25:22, 34:32)
06.01.2010 Knack Randstad Roeselare (Belgia) - PGE Skra Bełchatów 2:3 (25:22, 25:19, 13:25, 13:25, 13:15)
13.01.2010 Radnički Kragujevac (Serbia) - PGE Skra Bełchatów 0:3 (23:25, 28:30, 23:25)
20.01.2010 PGE Skra Bełchatów - CAI Teruel (Hiszpania) 3:0 (26:24, 25:20, 29:27)
FINAL FOUR
PÓŁFINAŁ 01.05.2010 PGE Skra Bełchatów - Dinamo Moskwa (Rosja) 1:3 (25:23, 19:25, 21:25, 17:25)
MECZ O 3. MIEJSCE 02.05.2010 PGE Skra Bełchatów - ACH Volley Bled (Słowenia) 3:1 (25:16, 22:25, 31:29, 25:20)

6) 2010/2011 – 1/6 - przegrana z Zenitem Kazań w złotym secie (11:15), pomimo lepszego bilansu w dwumeczu (2:3 i 3:1 na korzyść PGE Skry).
FAZA GRUPOWA
17.11.2010 Remat Zalău (Rumunia) - PGE Skra Bełchatów 0:3 (23:25, 21:25, 18:25)
24.11.2010 PGE Skra Bełchatów - Trentino BetClic (Włochy) 3:0 (31:29, 25:18, 25:22)
08.12.2010 PGE Skra Bełchatów - VfB Friedrichshafen (Niemcy) 3:0 (25:22, 25:21, 25:21)
12.12.2010 VfB Friedrichshafen (Niemcy) - PGE Skra Bełchatów 0:3 (20:25, 19:25, 18:25)
05.01.2011 Trentino BetClic (Włochy) - PGE Skra Bełchatów 3:1 (25:23, 25:23, 21:25, 25:16)
12.01.2011 PGE Skra Bełchatów - Remat Zalău (Rumunia) 3:0 (25:19, 25:14, 25:22)
RUNDA 1/12
02.02.2011 Knack Randstad Roeselare (Belgia) - PGE Skra Bełchatów 3:1 (26:24, 23:25, 25:23, 25:21)
09.02.2011 PGE Skra Bełchatów - Knack Randstad Roeselare (Belgia) 3:0 (25:21, 25:17, 25:15, (15:12))
RUNDA 1/6
02.03.2011 PGE Skra Bełchatów - Zenit Kazań (Rosja) 2:3 (25:17, 27:29, 25:21, 17:25, 8:15)
09.03.2011 Zenit Kazań (Rosja) - PGE Skra Bełchatów 1:3 (22:25, 25:17, 23:25, 19:25, (15:11))

7) 2011/2012 – finał - przegrana w finale z Zenitem Kazań 2:3
FAZA GRUPOWA
20.10.2011 Budvanska Rivijera Budva (Czarnogóra) - PGE Skra Bełchatów 0:3 (21:25, 17:25, 22:25)
26.10.2011 PGE Skra Bełchatów - Tours VB (Francja) 3:1 (25:22, 25:21, 19:25, 25:22)
14.12.2011 PGE Skra Bełchatów - ACH Volley Lublana (Słowenia) 3:2 (23:25, 28:30, 25:21, 25:18, 15:12)
20.12.2011 ACH Volley Lublana (Słowenia) - PGE Skra Bełchatów 0:3 (32:34, 18:25, 21:25)
12.01.2012 Tours VB (Francja) - PGE Skra Bełchatów 3:0 (25:22, 25:21, 26:24)
18.01.2012 PGE Skra Bełchatów - Budvanska Rivijera Budva (Czarnogóra) 3:0 (25:16, 25:15, 25:17)
FINAL FOUR
PÓŁFINAŁ 17.03.2012 PGE Skra Bełchatów - Arkas Spor Izmir (Turcja) 3:0 (25:23, 25:21, 28:26)
FINAŁ 18.03.2012 PGE Skra Bełchatów - Zenit Kazań (Rosja) 2:3 (15:25, 25:16, 25:22, 24:26, 15:17)

8) 2012/2013 – 1/12 – porażka z Arkasem Spor Izmir w złotym secie (12:15), pomimo lepszego bilansu w dwumeczu (3:1 i 2:3 na korzyść PGE Skry)
FAZA GRUPOWA
24.10.2012 PGE Skra Bełchatów - Fenerbahçe Grundig (Turcja) 3:0 (25:21, 25:14, 27:25)
01.11.2012 Tomis Konstanca (Rumunia) - PGE Skra Bełchatów 0:3 (20:25, 19:25, 20:25)
14.11.2012 PGE Skra Bełchatów - Dinamo Moskwa (Rosja) 3:1 (25:21, 25:16, 19:25, 25:18)
22.11.2012 Dinamo Moskwa (Rosja) - PGE Skra Bełchatów 1:3 (16:25, 25:22, 25:27, 21:25)
05.12.2012 PGE Skra Bełchatów - Tomis Konstanca (Rumunia) 3:0 (25:23, 25:21, 25:11)
12.12.2012 Fenerbahçe Grundig (Turcja) - PGE Skra Bełchatów 1:3 (28:26, 17:25, 17:25, 17:25)
RUNDA 1/12
15.01.2013 Arkas Spor Izmir (Turcja) - PGE Skra Bełchatów 1:3 (22:25, 25:23, 20:25, 13:25)
23.01.2013 PGE Skra Bełchatów - Arkas Spor Izmir (Turcja) 2:3 (14:25, 25:21, 22:25, 25:18, 18:20)

9) 2014/2015 – 4 miejsce - porażka w meczu o brązowy medal z Berlin Recycling Volleys 2:3.
FAZA GRUPOWA
05.11.2014 VK Jihostroj České Budějovice (Czechy) - PGE Skra Bełchatów 1:3 (20:25, 25:22, 17:25, 19:25)
19.11.2014 PGE Skra Bełchatów - VC Antwerpen (Belgia) 3:0 (25:17, 25:18, 25:17)
02.12.2014 Hypo Tirol Innsbruck (Austria) - PGE Skra Bełchatów 0:3 (21:25, 27:29, 24:26)
17.12.2014 PGE Skra Bełchatów - Hypo Tirol Innsbruck (Austria) 3:0 (25:22, 25:23, 25:23)
21.01.2015 VC Antwerpen (Belgia) - PGE Skra Bełchatów 1:3 (25:22, 14:25, 20:25, 19:25)
27.01.2015 PGE Skra Bełchatów - VK Jihostroj České Budějovice (Czechy) 3:0 (25:17, 25:13, 26:24)
1/6 FINAŁU
11.02.2015 Lube Banca Marche Macerata (Włochy) - PGE Skra Bełchatów 0:3 (22:25, 19:25, 13:25)
19.02.2015 PGE Skra Bełchatów - Lube Banca Marche Macerata (Włochy) 3:1 (26:24, 19:25, 25:22, 25:21)
1/3 FINAŁU
04.03.2015 Sir Safety Perugia (Włochy) - PGE Skra Bełchatów 3:2 (25:17, 20:25, 25:23, 23:25, 16:14)
11.03.2015 PGE Skra Bełchatów - Sir Safety Perugia (Włochy) 3:1 (16:25, 25:22, 25:23, 25:18)
PÓŁFINAŁ
28.03.2015 Asseco Resovia Rzeszów - PGE Skra Bełchatów 3:0 (25:23, 25:23, 25:23)
MECZ O 3. MIEJSCE
29.03.2015 Berlin Recycling Volleys (Niemcy) - PGE Skra Bełchatów 3:2 (25:21, 19:25, 25:20, 26:28, 23:21)

10) 2015/2016 - 1/3 - przegrana rywalizacja z Zenitem Kazań (w Rosji zwycięstwo 3:2, w Łodzi porażka 0:3)
FAZA GRUPOWA
05.11.2015 VK Dukla Liberec (Czechy) - PGE Skra Bełchatów 0:3 (16:25, 22:25, 19:25)
18.11.2015 PGE Skra Bełchatów - Lube Banca Marche Macerata (Włochy) 1:3 (28:30, 25:18, 21:25, 20:25)
01.12.2015 PGE Skra Bełchatów - Knack Roeselare (Belgia) 3:0 (25:23, 26:24, 25:18)
15.12.2015 Knack Roeselare (Belgia) - PGE Skra Bełchatów 1:3 (19:25, 15:25, 25:21, 14:25)
20.01.2016 Lube Banca Marche Macerata (Włochy) - PGE Skra Bełchatów 3:0 (25:16, 33:31, 25:16)
26.01.2016 PGE Skra Bełchatów - VK Dukla Liberec (Czechy) 3:0 (25:18, 25:17, 25:19)
1/6 FINAŁU
17.02.2016 PGE Skra Bełchatów - Ziraat Bankası (Turcja) 3:1 (25:19, 25:27, 25:20, 27:25)
02.03.2016 Ziraat Bankası (Turcja) - PGE Skra Bełchatów 3:2 (20:25, 13:25, 28:26, 28:26, 15:10)
1/3 FINAŁU
16.03.2016 Zenit Kazań (Rosja) - PGE Skra Bełchatów 2:3 (25:23, 25:21, 23:25, 25:27, 16:18)
24.03.2016 PGE Skra Bełchatów - Zenit Kazań (Rosja) 0:3 (19:25, 23:25, 19:25)

11) 2016/2017 - porażka z Cucine Lube Civitanova w play-off 12
ELIMINACJE
16.11.2016  PAOK Saloniki – PGE Skra 0:3 (22:25, 17:25, 20:25)
20.11.2016 PGE Skra - PAOK Saloniki 3:1 (25:14, 21:25, 25:15, 25:17)
FAZA GRUPOWA
6.012.2016 SCM Universitatea Craiova – PGE Skra 3:1 (30:28, 25:23, 19:25, 25:22)
20.12.2016 PGE Skra – Azimut Modena 1:3 (22:25, 25:21, 17:25, 22:25)
19.01.2017 ACH Volley Lublana - PGE Skra 1:3 (19:25, 21:25, 25:18, 15:25)
1.02.2017 PGE Skra - ACH Volley Lublana 3:1 (25:17, 25:23, 20:25, 25:17)
14.02.2017 Azimut Modena – PGE Skra 3:1 (25:16, 21:25, 25:22, 25:22)
1.03.2017 PGE Skra - SCM Universitatea Craiova 3:0 (26:24, 25:18, 25:14)
PLAY-OFF 12
15.03.2017 PGE Skra - Cucine Lube Civitanova 1:3 (21:25, 25:21, 23:25, 21:25)
22.03.2017 Cucine Lube Civitanova – PGE Skra 2:3 (26:24, 25:16, 26:28, 15:25, 13:15)

Sponsor strategiczny

PGE

Szybki kontakt

Klub Piłki Siatkowej Skra Bełchatów S.A.

KPS Skra Bełchatów S.A.
ul. Dąbrowskiego 11
97-400 Bełchatów
POLAND

tel/fax: +48 44 739 89 80
www.skra.pl
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.