sobota, 12 listopad 2016 15:54

PGE Skra znów wygrywa bez straty seta

W 8. kolejce PlusLigi PGE Skra rywalizowała z Cerradem Czarnymi Radom. Bełchatowianie przy komplecie publiczności odnieśli pewne zwycięstwo 3:0.

Radomianie choć zajmowali przed tym spotkaniem 13. miejsce w ligowej tabeli, przystępowali do konfrontacji w lepszych humorach niż żółto-czarni. W ostatnim spotkaniu pokonali Espadon Szczecin 3:1, PGE Skra miała mniej powodów do zadowolenia, przegrała z Jastrzębskim Węglem 2:3.

- Jesteśmy bardzo mocnym zespołem, myślę, że każdy to przyzna. Nie opuszczamy głów, bo przed nami kolejne ważne spotkanie – mówił przed sobotnim pojedynkiem Bartosz Bednorz.

Wyjściowy skład różnił się od ostatniego. Srećko Lisinaca zastąpił Jurij Gladyr, Michała Winiarskiego - Artur Szalpuk, a Mariusza Wlazłego - Bartosz Kurek. Kapitan PGE Skry ze względu na przeziębienie nie mógł wystąpić i mecz oglądał w telewizji.

W pierwszym secie na boisku hali Energia dominowała jedna drużyna i była nią PGE Skra. Gospodarze wysokie tempo narzucil już na początku spotkania (10:4), a zmiennicy po pierwszym secie mieli na swoim koncie odpowiednio – 2, 3 i 4 punkty. Najskuteczniejszy był Nikolay Penchev – 5 „oczek”. Bełchatowianie po koncertowej grze wygrali tę partię  do 12. Później tak łatwo już nie było. W drugim secie gra była bardziej wyrównana i przez chwilę to rywale byli na prowadzeniu (7:8 i 13:14). W odpowiednim momencie żółto-czarni jednak ponownie podkręcili tempo i podwyższyli prowadzenie na 2:0. Trzecia partia to także gra punkt za punkt, ale jedynie do stanu po 10. Dzięki zagrywkom Kurka bełchatowianie zyskali kilkupunktową przewagę, którą utrzymali już do końca i mogli cieszyć się ze zwycięstwa za 3 punkty.

Zadowolony mógł być także szkoleniowiec bełchatowian. 2 kwietnia w spotkaniu z tym rywalem debiutował na trenerskiej ławce. Po siedmiu miesiącach PGE Skra ponownie wygrała bez straty seta, zatem Blain zachowa miłe wspomnienia, jeśli chodzi o konfrontacje z Czarnymi.

Przypominamy, że nasz Sponsor Wspierający - Bricomarche Bełchatów przygotował dla wszystkich kibiców, którzy oglądali to spotkanie, coś wyjątkowego! Specjalny rabat 10% na cały asortyment. Co trzeba zrobić? Wystarczy przy kasie okazać bilet z pojedynku przeciwko drużynie Cerradu Czarnych Radom lub karnet na sezon 2016/2017. Promocja obowiązuje po sobotnim meczu oraz w niedzielę.

PGE Skra - Cerrad Czarni Radom 3:0 (25:12, 25:23, 25:18)

MVP: Nicolas Uriarte

PGE Skra: Kurek (15), Kłos (5), Gladyr (5), Uriarte (2), Szalpuk (11), Penchev (11), Piechocki

Cerrad Czarni: Bołądź (9), Żaliński, Kędzierski, Kohut (5), Smith (2), Fornal (6), Watten oraz Wiese (5), Ziobrowski (2), Gonciarz