sobota, 05 listopad 2016 16:54

Kolejne zwycięstwo bez straty seta

PGE Skra Bełchatów coraz lepiej spisuje się w PlusLidze. Boleśnie przekonało się o tym Cuprum Lubin

W pierwszym meczu 7. kolejki Jastrzębski Węgiel pokonał Asseco Resovię, co otworzyło przed PGE Skrą szansę na doścignięcie lidera.

Lubinianie grali świetnie: bez kłopotów przyjmowali zagrywki, sami serwowali dobrze, a w ataku szalał Łukasz Kaczmarek. Młody skrzydłowy z łatwością mijał bełchatowski blok, uderzając bardzo mocno. Gra była wyrównana, ale to Cuprum prowadziło 19:16. PGE Skra grała bez punktowego bloku, jednak nadrobiła to w końcówce kapitalną obroną, po której punkty zdobywali Srećko Lisinac i Artur Szalpuk. A świetnie grający do 20. punktu lubinianie nie byli w stanie skończyć ataku, potwierdzając, że w końcówkach punkty zdobywa się dużo trudniej niż we wcześniejszych fragmentach.

Gospodarze mieli czego żałować i chyba bardzo się przejęli, bowiem w drugim secie od początku musieli gonić, a tak silna drużyna, jak PGE Skra rzadko pozwala odrobić kilkupunktową stratę. Kapitalnie grali Mariusz Wlazły i Michał Winiarski, najlepszy mecz w bełchatowskim zespole rozgrywał Nikolay Penchev, a Robert Milczarek szalał w przyjęciu i obronie. Rywale powoli tracili pewność i agresję, co najlepiej widać było po zagrywce, która nie stwarzała żadnych problemów. W efekcie czterech zawodników z podstawowej szóstki miało ponad 60-procentową skuteczność.

Długa przerwa po dwóch setach nie wybiła bełchatowian z uderzenia. Ich przewaga rosła i rosła, a bezradni gospodarze nie byli w stanie nic zrobić. Ostatni punkt PGE Skra zdobyła blokiem, który nie był ich silną stroną, a piłka odbiła się od rąk Bartosza Kurka.

W środę bełchatowską drużynę czeka wyjazdowy mecz z Jastrzębskim Węglem.

Cuprum – PGE Skra 0:3 (23:25, 19:25 19:25)

MVP: Mariusz Wlazły

Cuprum: Łomacz 1, Täht 9, Hain 2, Kaczmarek 21, Pupart 5, Böhme 3, Rusek (libero) oraz Malinowski, Gorzkiewicz, Koumentakis 4, Gunia 1, Kryś (libero)

PGE Skra: Uriarte 2, Penchev 6, Lisinac 8, Wlazły 19, Winiarski 12, Kłos 9, Milczarek (libero) oraz Kurek 1, Bednorz, Szalpuk 1

Źródło: sport.pl