czwartek, 22 wrzesień 2016 12:36

Mistrz Polski wzmocnił PGE Skrę

Mistrz Polski wzmocnił PGE Skrę

Jeden z najlepszych środkowych w PlusLidze - Jurij Gladyr wzmocnił PGE Skrę. To ostatni z graczy, który dołączył do zespołu przed startem nowych rozgrywek. Tym samym kadra bełchatowskiego zespołu na sezon 2016/2017 została zamknięta.

Urodzony w Połtawie siatkarz karierę rozpoczął w ukraińskiej drużynie Azot Czerkasy, z którą w 2006 roku zdobył mistrzostwo kraju. Po dwóch latach ponownie został mistrzem ligi ukraińskiej, ale już z zespołem ze stolicy - Lokomotiv Kijów. W 2008 roku związał się z AZS Politechniką Warszawską, z której po roku przeniósł się do zespołu ZAKSY Kędzierzyn-Koźle. Jej barwy reprezentował przez 7 lat i to z nią świętował największe sukcesy: mistrzostwo Polski (2016), Puchar Polski (2013, 2014), wicemistrzostwo kraju (2011, 2013) czy trzecie miejsce w lidze (2012)

W zakończonym sezonie PlusLigi w 88 setach zdobył 200 punktów (137 atakiem, 36 blokiem i 27 zagrywką). W finałowej rywalizacji o złoty medal zdobył 25 „oczek”. W drugim spotkaniu był bezbłędny w ataku, a w pojedynku decydującym o tytule zanotował 75 proc. skuteczności! Był to jeden z jego lepszych meczów w sezonie i jeden z lepszych sezonów w karierze. Wraz ze Srećko Lisinacem znalazł się w drużynie minionego sezonu według redakcji Przeglądu Sportowego.

- Nie ukrywam, że jesteśmy bardzo zadowoleni z podpisania kontraktu z takim zawodnikiem jak Jurij Gladyr. Wysokie umiejętności siatkarskie, doświadczenie, walka i skuteczna gra dla swojej drużyny - to cechy, które go charakteryzują, a dla nas są bardzo ważne. Przed samym rozpoczęciem treningów znaleźliśmy się w dość nietypowej sytuacji, ponieważ w składzie mieliśmy tylko trójkę środkowych. Wytrwale szukaliśmy najlepszego rozwiązania i jestem przekonany, że Jurij Gladyr będzie pełnił bardzo ważną rolę w drużynie PGE Skry Bełchatów - mówi prezes Konrad Piechocki.

W PGE Skrze będzie występował z numerem 8. Liczymy na jego pomoc, doświadczenie i zaangażowanie.

Sponsor strategiczny

PGE

Szybki kontakt

Klub Piłki Siatkowej Skra Bełchatów S.A.

KPS Skra Bełchatów S.A.
ul. Dąbrowskiego 11
97-400 Bełchatów
POLAND

tel/fax: +48 44 739 89 80
www.skra.pl
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.