czwartek, 23 czerwiec 2016 16:15

Reprezentant Serbii zagra w PGE Skrze

Reprezentant Serbii zagra w PGE Skrze

Atakujący reprezentacji Serbii, jeden z najlepszych siatkarzy młodego pokolenia na tej pozycji - Dražen Luburić dołączył do zespołu PGE Skry. 22-latek podpisał z bełchatowskim klubem roczny kontrakt.

Od 2012 do 2015 roku grał w zespole OK Vojvodina Nowy Sad, z którym triumfował w Pucharze Challenge i zdobył Puchar Serbii (2015). Główne trofeum zespół Luburicia wywalczył pokonując w finale Partizan Belgrad, a on sam został uznany MVP turnieju. Mierzący 202 cm siatkarz ma na swoim koncie także wicemistrzostwo Serbii (2014). W klubie z Nowego Sadu występował wspólnie z obecnym przyjmującym PGE Skry – Mihajlo Stankoviciem. Jego dobra postawa zaowocowała transferem do LPR Volley Piacenza. W zespole Alberto Giulianiego grał u boku takich sław jak Hristo Zlatanov i Samuele Papi.

W 2015 roku otrzymał od Nikoli Grbicia powołanie do seniorskiej reprezentacji. Pomimo młodego wieku jest drugim atakującym serbskiej drużyny, z którą zagrał już w Lidze w Światowej, Igrzyskach Europejskich w Baku i turnieju kwalifikacyjnym w Berlinie. Z dobrej strony pokazał się także w u progu nowego sezonu. Podczas Memoriału Huberta Wagnera w meczu przeciwko Polsce zdobył 17 punktów. Jeszcze lepiej spisał się w konfrontacji z Belgią. Młody atakujący osiągnął imponujący wynik 28 punktów (24 atakiem przy 55 proc. skuteczności, 3 blokiem i 1 zagrywką)! Także w niedawnym sprawdzianie przeciwko reprezentacji Włoch zaprezentował się z bardzo dobrej strony, notując 16 punktów. Podczas pierwszego turnieju Ligi Światowej wystąpił w podstawowym składzie reprezentacji Serbii przeciwko Rosji i Bułgarii. Zdobył w tych pojedynkach 19 punktów.

Luburić to kolejny po Aleksandrze Atanasijeviciu, Konstantinie Čupkoviciu, Aleksie Brđoviciu, Mihajlo Stankoviciu i Srećko Lisinacu serbski siatkarz młodego pokolenia, który dołączył do drużyny PGE Skry.

Fot.: FIVB

Sponsor strategiczny

PGE

Szybki kontakt

Klub Piłki Siatkowej Skra Bełchatów S.A.

KPS Skra Bełchatów S.A.
ul. Dąbrowskiego 11
97-400 Bełchatów
POLAND

tel/fax: +48 44 739 89 80
www.skra.pl
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.