piątek, 10 styczeń 2014 10:46

PGE Skra na Przedszkoliadzie

PGE Skra na Przedszkoliadzie

Siatkarze PGE Skry Bełchatów Łukasz Pietrzak, Dawid Konieczny i Krzysztof Kowalewski spędzili kilka godzin w towarzystwie... przedszkolaków. Gracze, którzy są w kadrze pierwszego zespołu, ale na co dzień występują w Młodej Lidze, brali udział w imprezie "Przedszkoliada Tour 2014 - Łódź".

Ogólnopolski system rozrywki ruchowej Przedszkoliada.pl ma za zadanie zapewnić dzieciom rozrywkę i edukację ruchową. Głównym celem programu jest wytworzenie u przedszkolaków zainteresowania i potrzeby regularnej aktywności fizycznej. Sprzyja to przygotowaniu ogólnorozwojowemu dzieci, co procentuje w codziennym życiu, ale także przy uprawianiu sportu w późniejszym wieku. Przedszkoliada to program zajęć sportowych pod nazwą „Przedszkole i piłka”. Zajęcia dla przedszkolaków odbywają się cyklicznie, prowadzone są przez wykwalifikowaną kadrę i mają na celu pierwszy kontakt dziecka z wychowaniem fizycznym. Program „Przedszkole i Piłka” zawiera treści z zakresu gier i zabaw z wykorzystaniem piłki w ramach jednych zajęć tygodniowo. Okres trwania programu Przedszkoliady to dwa lata podczas, których dzieci rozwijają swoje zdolności motoryczne, nabywają podstawowe umiejętności  sportowe, zapoznają się z zasadami zdrowej rywalizacji sportowej oraz przygotowują się pod względem mentalnym do współpracy w drużynie.

Impreza w Łodzi odbyła się po raz szósty, a patronat nad nią objęli Prezydent Miasta Łodzi Hanna Zdanowska, Rektor Uniwersytetu Łódzkiego prof. Włodzimierz Nykiel oraz Dziekan Wydziału Nauk o Wychowaniu Uniwersytetu Łódzkiego prof. Danuta Urbaniak-Zając.

Partnerem "Przedszkoliada Tour 2014" jest marka KUPIEC. Kolejne imprezy odbędą się w całej Polsce, m.in. w Krakowie, Szczecinie, Bydgoszczy i Trójmieście.

{rokbox album=|myalbum|}images/artykuly/przedszkoliada2014/*{/rokbox}

Sponsor strategiczny

PGE

Szybki kontakt

Klub Piłki Siatkowej Skra Bełchatów S.A.

KPS Skra Bełchatów S.A.
ul. Dąbrowskiego 11
97-400 Bełchatów
POLAND

tel/fax: +48 44 739 89 80
www.skra.pl
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.