pgesa

piątek, 07 czerwiec 2013 13:30

Samuel Tuia w PGE Skrze Bełchatów

Reprezentant Francji Samuel Tuia podpisał kontrakt z PGE Skrą Bełchatów. Niespełna 27-letni przyjmujący w ostatnim czasie występował w rosyjskim Kuzbassie Kemerowo.

Tuia będzie czwartym nowym przyjmującym w PGE Skrze. Wcześniej umowy podpisali Stephane Antiga, Facundo Conte i Wojciech Włodarczyk.

– Zabiegaliśmy o tego zawodnika, który bez wątpienia zwiększy on konkurencję wśród przyjmujących. Obserwowaliśmy Samuela od momentu wyjazdu z Polski. Zbierał bardzo dobre recenzje w lidze rosyjskiej – mówi prezes Skry Bełchatów Konrad Piechocki.

Największym sukcesem w karierze nowego gracza PGE Skry było wicemistrzostwo Europy w 2009 roku. Ma też na swoim koncie osiągnięcia w występach klubowych – w 2011 roku był finalistą Pucharu Rosji, a rok wcześniej z AS Cannes sięgnął po wicemistrzostwo Francji. Ma też za sobą występy w PlusLidze, bo w sezonie 2010/2011 był graczem AZS Olsztyn. Później podpisał umowę z Kuzbassem Kemerowo, gdzie spędził ostatnie dwa sezony.

Mierzący 195 centymetrów wzrostu przyjmujący jest wychowankiem francuskiego klubu Rennes Volley 35. Co ciekawe, urodził się na wyspach Wallis i Futuna na Oceanie Spokojnym, które są wspólnotą zamorską Francji.

fot. sport.wm.pl

Pozostałe

Sponsor strategiczny

PGE

Szybki kontakt

Klub Piłki Siatkowej Skra Bełchatów S.A.

KPS Skra Bełchatów S.A.
ul. Dąbrowskiego 11
97-400 Bełchatów
POLAND

tel/fax: +48 44 739 89 80
www.skra.pl
klub(at)skra.pl